Лісники перешкоджають створенню національних парків

0
803

Всі ці “господарства” – лісові, рибні, мисливські – давно треба “декомунізовати” і ліквідувати, як анахронізм “совка” і як таких, що не відповідають вимогам часу і суспільному інтересу – зникнення природи та біорізноманіття. Це лише годівнички для обмеженого кола зацікавлених.
Лісники сьогодні – це вороги лісу!

Тетяна Тимочко:

МІНІСТЕРСТВО КРИВИХ ДЗЕРКАЛ

Читаю іноді фанфарні пости міндовкілля і задаю собі питання: Чому здавалось би нормальна і самодостатня людина говорить публічно неправду? Тим більше по такій відомій темі як Холодний Яр? І каденція закінчується, і сторінка ФБ забита повідомленнями про здобутки…
У похвального допису міністра є передісторія .
1). 3 грудня цього року відбулася робоча нарада щодо погодження створення НПП «Холодний яр» під керівництвом голови Черкаської ОДА Сергійчука С.І. за ініціативи Всеукраїнської екологічної ліги. Нараду готувало управління екології та природних ресурсів( напевне, у 101 раз з різними очільниками області, міністрами , заступниками і перезаступниками, і їхніми свитами радників…).

Готуючись до наради, я підняла весь архів ВЕЛ по Холодному яру, починаючи з 2003року: рішення Наукової ради Ліги, резолюції конференцій, круглих столів, листи до всіх!!! Президентів і міністрів екології, картографічні матеріали і результати експедицій…Чомусь повірила слову нового губернатора розібратись і підтримати, покинула усі справи і по страшній ожеледиці приїхала на зустріч. У нараді взяли участь заступник голови держадміністрації Карманнік Р.В., начальник управління екології Звягінцева О.М., її заступниця Довга Л.В., голова обласної організації ВЕЛ Фоміна Н.М., завідувач кафедри екології Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького Спрягайло О.В., перший заступник обласного управління лісового господарства Руденко А.В.(голова ж помчав у Київ в Держлісагенство!).

2). Лісники доповіли свою позицію: 4,2тис га для нацпарку –всього!, із залишенням посередені цього нікчемного клаптика чотирьох кварталів, де знаходяться адмінбудівлі і обслуга Кріселецького та Грушківського лісгоспів. На наші обурення такою цинічною пропозицією лісників , «з барського плеча», пан Руденко заявив, що ця «дірка від бублика» повністю узгоджена на останній нараді у Києві з міністром, міністерством, а саме із профільним заступником міністра, структурним підрозділом ПЗФ–п. Драпалюк, і , навіть…з представником громадськості–П Тестовим.

3). Позицію провідних природоохоронних організацій я чудово знаю, бо десятки років боремося разом проти лісників за кожен новий об’єкт ПЗФ!

ТУТ же на нараді(по голосному зв’язку ) я набрала Олену Кравченко- керівника «Екологія. Право. Людина», членом якої себе позиціонує пан Тестов із запитанням щодо позиції їхньої організації по Холодному Яру. Я хотіла, щоб усі учасники наради побачили чергові маніпуляції лісової мафії! Олена висловила принципову позицію своєї організації і наголосила, що в питанні поступок і компромісів з лісниками П. Тестов представляє виключно особисту думку. Я також під час наради подзвонила пані Драпалюк, яка багато років працює в міністерстві і добре знає цей проблемний об’єкт . Вона відповіла, що така нарада дійсно була і міністерство змушене погодитись хоча б на такий обрізаний варіант, бо інакше не буде ніякого, і що її вже дістав цей Холодний Яр, і що вже досить… Дуже сумно це було слухати, бо ми втрачали нашого основного союзника.

В цей момент я згадала Сергія Дерія, Богдана Легоняка, Ольгу Галушку, сотні студентів університету, багатьох інших небайдужих людей, справжніх патріотів, які зберегли унікальну найбільшу популяцію підсніжника складчастого і таки не дали лісникам знищити нашу надзвичайну природну, історичну та культурну перлину!
4). Пропущу детальний виклад моєї промови на адресу черкаських лісників Кам’янського лісгоспу, які 16 років живуть приспівуючи за рахунок вирубки лісу, інших, зокрема, Кутського лісгоспу у Івано-Франківській області, який з 2004року не дає жити НПП «Гуцульщина», військового лісгоспу у Дніпропетровській області, який так і не дав створити НПП « Самарський бір»…

5). ВАЖЛИВО! Позиція С. І. Сергійчука- голови ОДА –принципова і була вирішальною. Всі учасники наради беззаперечно висловились за створення парку в межах до 7тис га з вилученням земель Кріселецького та Грушківського лісгоспів. Майже три години йшла справжня битва за кожний квартал! Ми також домоглися, щоб лісників змусили представити реальні і конкретні показники своєї господарської діяльності і вони, нарешті, мають припинити маніпулювати нібито економічними вигодами для місцевого населення і лякати людей створенням парку. Обласна організація ВЕЛ планує провести масштабну інформаційну роботу з громадами щодо необхідності і переваг створення нацонального природного парку « Холодний Яр».
За дорученням голови ОДА було підготовлено нове картографічне обгрунтування і лісники згодились на 6тис 829,8га з вилученням земель Кріселецького та Грушківського лісгоспів.
6). Це все відбулось 3 грудня в Черкаській ОДА всупереч змові міністерства і лісників. А далі… все відбувалось як у королівстві кривих дзеркал!
І листи, які виклав у своєму пості міністр, цю змову підтверджують. Звідкись взявся лист міністерства до лісників від 9.12.20, а лісники( уявляєте ! за пару днів) написали відповідь, де в своїй єзуїтській манері пропонують таки залишити за собою землі без вилучення посередині парку. А міністерство ще й похваляється цими листами! Міністр натхненно інформує про завершення погоджень щодо НПП «Холодний Яр». Хоч би прочитав, що ,насправді, бомбу уповільненої дії погоджує майбутньому об’єкту ПЗФ !
Підсумок. Погано, що міністерство і далі підспівує лісникам. Добре, що є спільна позиція на рівні області у влади, науковців, громадськості. ВЕЛ направила лист на Президента України щодо створення НПП «Холодний Яр» в межах 6 829,8га з повним вилученням земель лісгоспу в межах парку.

Далі буде…

 

Добавить комментарий