В листопаді минулого року Зеленський підписав закон щодо викривачів корупції. На що він перетворився сьогодні…

0
748

“10% від хабара – в нагороду”: в листопаді минулого року Зеленський підписав закон щодо викривачів корупції:

“Завданням документа є вдосконалення законодавства України у сфері захисту викривачів корупції з метою його узгодження з міжнародними стандартами та найкращими практиками”, – запевняють в Офісі президента.

Документ передбачає, що викривачем може стати будь-яка людина, котрій відомо про факт скоєння корупційного злочину. Надати інформацію до правоохоронних органів можна й анонімно, для цього працюватимуть спеціальні “гарячі лінії”. Займатиметься такими злочинами, за новим законом, Національна агенція з питань запобігання корупції.

За викриття корупційного злочину в особливо великих розмірах – зі збитками для держави у 10 млн грн і більше – викривачеві передбачена грошова винагорода розміром у межах 10% від суми завданих збитків чи хабара. Також новий закон передбачає правову підтримку, юридичний, трудовий та навіть, за потреби, фізичний захист викривача.

Замість того, щоб відкрити справу на брата Єрмака, Державне бюро розслідувань порушило кримінальну справу щодо народного депутата зі “Слуги народу” Гео Лероса, який раніше оприлюднив відео, де брат глави ОП Андрія Єрмака торгує державними посадами.

Особливо кумедно: “розголошення державної таємниці, що спричинило тяжкі наслідки”

  • ч. 2 ст. 190 – шахрайство, вчинене за попередньою змовою групою осіб,
  • ч. 2 ст. 344 – втручання у діяльність державного діяча, вчинене особою з використанням свого службового становища,

  • ч. 2 ст. 328 – розголошення державної таємниці, що спричинило тяжкі наслідки,

  • ч. 1 ст. 364 – перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу.

Глава ОП заявив, що на відео дійсно його брат, але при цьому сказав, що він не має ніякого відношення до призначень на посади. Єрмак пообіцяв, що подасть заяву про походження відео в СБУ і ДБР. А Гео ЛЕРОСА назвав інструментом, який використовують люди, які “борються сьогодні з українською владою”.

Добавить комментарий