Якщо дані опитування підтвердяться, то результати недільних парламентських виборів у Польщі ускладнять зусилля Європейського Союзу змусити уряд ПіС (Право і справедливість) відмовитися від реформ, які вважаються недемократичними, – оцінює «Wall Street Journal».

Найвища з 1989 р. явка виборців показує, наскільки уважно слідкували за виборами як у країні, так і в Європі, – з’являється у статті американської газети, яка вийшла в інтернет-випуску в ніч з неділі на понеділок.

Як зазначено, передвиборча кампанія ПіС  була зосереджена на «розпалюванні культурних питань, які поляризували польське суспільство». «Партія пообіцяла припинити розширення прав гомосексуалістів, оголосила план запровадження субсидій на тваринництво, задекларувала подвоєння мінімальної заробітної плати».

Крім того влада запровадила «щедрі соціальні виплати, записавши їх до ряду законів, які в Польщі виявилися дуже популярними, а в решті Європи стали зразком для однодумців-популістів», – пише WSJ.

(Правителі Польщі) поєднують ліву політику соціального забезпечення з правим націоналізмом та питаннями ідентичності, у цьому й полягає рецепт їхнього успіху – так їх оцінює Аліна Полякова, експерт вашингтонського аналітичного центру Brookings Institution, яку цитує газета.

Як повідомляє «WSJ», результат виборів ПіС є «значущим підкріпленням для націоналістичних сил у Європі» – незважаючи на союзницькі стосунки з ПіС, Фідеш, що керує в Угорщині, програв опозиції на місцевих виборах у Будапешті в неділю.

Газета нагадує, що і Варшава, і Будапешт «ведуть боротьбу з Європейським Союзом у зв’язку зі звинуваченнями, що обидві країни стають все більш самодержавними». «Якщо результат (виборів у Польщі) збережеться, це, ймовірно, ускладнить спроби ЄС тиснути на Польщу та переконати її відмовитися від реформ, які вважаються недемократичними», – зазначає WSJ.

“ПіС вважає це продовженням мандату (обраного курсу), і не без підстав” – вказує Алекс Щебряк з університету Сассекса, на якого посилається щоденник. Такі політики, як канцлер Німеччини Ангела Меркель, «скажуть»: «Добре, тобто Право і Справедливість (ПіС) залишаються на наступні чотири роки, ми повинні розвивати прагматичні відносини, незалежно від галасу навколо верховенства права», – прогнозує він.

Добавить комментарий