Що українці не розуміють про протести у Франції

0
2912

Порохоботы активно распространяют фейки о том, что Жёлтые жилеты во Франции протестую под проросийскими лозунгами. Потому что любая революция – это зло. А успешный пример да ещё и с такими нихрена не ‘европейскими’ требованиями – это ж зло в квадрате. Мы имеет право протестовать только за европейские цены на газ, бензин и недвижимость!

Віолета Москалу, викладач Лотаринзького Університету (Франція) пишет:”Вже чотири тижні як у Франції триває протестний рух «Жовтих Жилетів». За результатами різних соціологічних опитувань, 68-80% французів підтримували мобілізацію «Жовтих Жилетів» напередодні так званого IV Aкта протестів суботи 8го грудня, цифри стабільні порівняно з опитуванням попереднього тижня.”

“Наразі протестний рух розвиваєтся. Представникі різних професій – адвокати, фермери, медсестри, працивнікі амбулаторії, будівничого сектору – доєдналися чи готові приєднатися до « Жовтих Жилетів », студенти протестують проти десятикратного збільшення ціни на навчання для студентів з країн, що не належать до ЄС. Одна профспілка поліції також анонсувала страйк через ризики ескалації, бо влада не змогла, вірніше не захотіла, йти на діалог на початку, а мовчання президента Макрона стало каталізатором кристалізації та певної радікалізації руху.”

“Українцям важливо зрозуміти що у нас спільна боротьба – за гідність та за рівні умови розвитку для громадян, за політичну систему де принципи соціальної відповідальності в центрі прийняття рішень. Французи, які колись перемогли монархію та встановили республіку у Франції, зараз у пошуку “третього шляху Шарля де Голя”, якій де факто спас Францію від комунізму після другої світової війни, але також усвідомлював ризики, закладені у капіталистичній моделі. Саме тому він на приклад підтримував створення механизму «actionnariat salairé » (« employee ownership (engl), право власності працівників, або співвласність), деякі з принципів управління на основі « співвласності » до речі можна використати у пошуках нової мережевої інституційної моделі суспільства 21ст.”

“Клімат та соціальна несправедливість, дві взаємопов’язані причини протестів, Франція у пошуках нової моделі суспільства, саме тому французи висловлюють свою солідарність з рухом, який уряд зневажає. Відповідно до звіту OXFAM, представленого в Давосі, 3,7 мільярда людей або 50% населення світу не отримали найменшої користі від глобального зростання в 2017 році, а найбагатші у світі 1% отримали 82% багатства світу. Це й є основа обурення Французьких протестів останнього місяця, « Жовті Жилети » вимагають від уряду трансформувати цю кричущу соціальну нерівність у політику, спрямовану на усунення ухилення від податків великих кампаній та збільшення заробітної плати працівників.”

Добавить комментарий