Ціна на електроенергію в Польщі знизиться до нуля? В інших країнах такі ситуації вже є

0
2980

Людоньки добрі, що ж це робиться? Чому про це не пишуть наші ЗМІ?

Негативні ціни на енергоносії виникають, коли виробник готовий платити одержувачу для споживання енергії. Поки що в Польщі така ситуація не склалась, але це може змінитися.

З початку 2018 року негативні ціни на електроенергію склалися у Німеччині (194 години), у Чехії та Словаччині (42 години), у Швейцарії (51 годину), Данії (33 години), Франції (22 години), США (у тому числі за 76 годин у Каліфорнія) та в Австралії (у тому числі 59 годин у Тасманії).

“На ринках, де поширені поновлювані джерела енергії, як і в Німеччині, встановлюються негативні ціни на енергоносії. Це означає, що енергія іноді стає марною, бо в певний час її занадто багато, оскільки вигідніше платити за його споживання, а не вимикати електростанцію в певний час. Виключення та повторний запуск особливо великих вугільних електростанцій – це величезна вартість, а атомна станція взагалі не може бути вимкнена, а потім включена, як нічого не сталося.” – пояснює Анджей Модзелевський, колишній директор з стратегії та розвитку компанії RWE Polska.

У Польщі встановлені законом обмеження на ціни на електроенергію зараз від 70 злотих до 1500 злотих на МВт-год . Це означає, що негативна ціна на енергію неможлива.

Проте “Польські електромережі” (Polskie Sieci Elektroenergetyczne) підготували та подали на консультації пропозиції щодо зміни цих лімітів. Вони мають бути набагато ширшими та коливаються від -50 000. до +50 000 PLN / MWh – з приміткою, що вони не можуть скласти PLN 0 / МВт * год (тобто, хтось повинен платити). Польща повинна також змінити межі цін на енергію, щоб виконати зобов’язання Закону про енергетичний ринок.

За словами прес-секретар PSE Беата Ярош-Дзекановська, зміни в цінах на електроенергію в Польщі мають набути чинності на початку 2019 року.

Джерело

 

Добавить комментарий