Фахівцям потрібні 2 речі: гідна зарплата та житло

0
1345

Спілкуючись з виборцями на окрузі, цікаву історію життя я почув від бабусі, майже своєї сусідки, з якою вдалося побалакати тільки в період передвиборної агітації.

Вона переїхала у Піщанку в середині 60-х років з Донбасу, шахтарського регіону Луганської області. Чому поїхала? Набридлі степ і пил з териконів.

Просто вирішили поїхати туди, де красивіше і чистіше. Хтось із знайомих порадив: а поїдьте в Дніпропетровську область, в Орлівщину або Піщанку – там дійсно райська місцевість.
“Спочатку ми вирішили їхати далі, в центральну Україну, на Полтавщину, але все ж таки завітати в Орлівщину та подивитись. Краса цих місць нас зачарувала. Вирішили, що залишимося тут”.

Родина жінки все ж таки обрала Піщанку, спободалася більше…

“Переїхавши, я пішла до голови колгоспу, який радісно повідомив: “Робочі руки нам потрібні” відразу запропонувавши мені декілька варіантів працевлаштування і житло. Я за фахом перукар. Одна з вакансій була – “завскладом”. Я жалкую що не погодилась тоді на цю посаду. Але ж я була молода, красива. Хотілося в білому халатику працювати, в салоні. А була б завскладом – каталася би як сир в маслі.”

З житла запропонували родині декілька колгоспних будинків, по двом вулицям. Житло надавалося на умовах “поки працюєш в колгоспі – живеш. Звільняєшся – звільняєш і житло”. Зручно і справедливо. Пізніше, заробивши грошей, жінка купила окремий будинок з більшою земельною ділянкою, де проживає і по теперішній час.

Ось так люди в ті роки просто змінювали місце проживання. Просто їхали, куди подобається, а приїжджаючи в нову місцевість відразу ж знаходили і роботу, і житло. Звичайно, так було не завжди і не скрізь, але цей приклад вартий успадкування!

Фахівцям, яких в різних галузях не вистачає громадам потрібні 2 речі: гідна зарплата та житло

Одна з реформ нашої команди була в тому, щоб силами власної комунальної житлово-будівельної бригади будувати швидкозводиме, комфортне житло, яке б залишалось в комунальній власності, та надавати його в безкоштовне користування всіх фахівцям, яких потребує громада. Купольні будинки-сфера за японською технологією. Та 2-3 поверхові таунхауси.

Плани були – залучати молодих, активних людей з родинами з різних регіонів на зарплату 10,000 -14,000 гривень для розбудови громади. І ми навіть почали формувати кадровий резерв.

Але вони так і залишились планами… Обрали інших людей, які будуть будувати собі нові магазини.
А попереду в ОТГ вакансії з омріяною сільською зарплатою в 3500 грн. та можливістю щось вкрасти…

Добавить комментарий