На якому етапі народ позбавляють права власності на газ

0
3713

Общественный деятель задал неудобные вопросы государственным органам относительно газа.
По ответам можно судить какой из вопросов для чиновников наиболее болезненный. Наиболее популярных ответ – “…не є розпорядником інформації”. Исходя из этого можно предположить, что большинство процессов, связанных с газом, находятся вне правового поля. Или попросту говоря – являются большой аферой.

В ответе Министерства энергетики сказано, что газ, таки, принадлежит народу Украины. Однако “…користувачами надр можуть бути підприємства, установи, організації, громадяни України, а також іноземці та особи без громадянства, іноземні юридичні особи.”. Т.е. газ предоставляется в пользование. А “пользователи” газа могут распоряжаться им по своему усмотрению: “…користувачі надр мають право, зокрема, здійснювати на наданій їм ділянці надр геологічне вивчення, комплексну розробку родовищ корисних копалин та розпоряджатися видобутими корисними копалинами, якщо інше не передбачено законодавством або умовами спеціального дозволу.”

Це виглядає так, ніби ми їм надали в користування сало, а вони його з’їли. Все по-закону! Але де ж у цій схемі власник, тобто НАРОД?

Запит від 12.11.2016.
На підставі Закону України «Про доступ до публічної інформації» прошу надати на мою електронну пошту dzuba@dzuba.dp.ua наступну інформацію:

1) Хто є власником природного газу, який видобувається на території України?
2) Хто є компанією з видобутку природного газу, який видобувається на території України?
3) Яка ціна собівартості видобутку природного газу, який видобувається на території України?
4) Чи направляються 100% видобутого природного газу, який видобувається на території України, на споживання виключно на території України?
5) Чи встановлено заборону на експортування (вивезення за кордон) видобутого природного газу, який видобувається на території України?
6) Хто є постачальником природного газу для ПАТ “ДНІПРОГАЗ”?
7) З якою метою була створена посередницька компанія ТОВ “ДНІПРОПЕТРОВСЬКГАЗ ЗБУТ” і всі інші подібні посередницькі компанії формату «збут» при кожному обл-газі та з тими ж засновниками?
8) Яка ціна роботи посередницької компанії ТОВ “ДНІПРОПЕТРОВСЬКГАЗ ЗБУТ” була закладена в тариф природного газу для жителів міста Дніпро (Дніпропетровськ)?

Вичерпні інформативні відповіді прошу надати конкретно на кожне окремо поставлене інформаційне питання.
Якщо для складання відповіді на кожне моє інформаційне питання потрібно залучити окремого відповідального фахівця або окрему відповідальну установу, то прошу вжити для цього всі належні організаційні заходи.

Ответы

Добавить комментарий