Наші села – Піщанка і Орлівщина – курортні місця, які мають великий потенціал. Знаменівка може стати таким. Заможні люди купують тут землю та будинки, та переїжджають на постійне проживання саме завдяки чистому повітрю та лісу.
Але ж ставлення простих людей до навколишнього середовища викликає занепокоєння. Ліси засмічуються побутовим сміттям та вирубуються. Луки постійно випалюються – зникають квіти, лікарські рослини, птахи та тварини.

Важко уявити, коми приємно жити в населеному пункті, де скрізь купи сміття, бруд, дим і місцевість виглядає як марсіанська пустеля.

І навпаки, яку користь усій громаді принесе чисте довкілля, річка, ліс, чудові краєвиди?

Багато мешканців нашого села час від часу звертаються у сільську раду по субсидію або матеріальну допомогу на лікування або вирішення іншої соціальної проблеми. То ж звідки беруться ці гроші? Про це мало хто замислюється.
Кожен власник великої нерухомості платить до місцевого бюджету від 1000 до 3000 гривень податку щороку. Для бюджету Піщанки це складає майже мільйон гривень кожного року, з яких половина витрачається на матеріальну допомогу мешканцям!

Підприємці сплачують до місцевого бюджету єдиний податок. В разі об’єднання це буде ще акциз та податок на доходи фізичних осіб. Бюджет суттєво зросте!

Тобто на надходження до бюджету безпосередньо впливає кількість підприємців та наявність заможних мешканців, які платять податки, створюють робочі місця та попит на продукцію місцевого виробництва. Завдання влади та відповідальність кожного мешканця – створювати такі умови, щоб кількість таких мешканців росла, а з ними – доходи бюджету і кожного селянина! Але ж хто захоче жити у смітті та диму?

Щоб взяти з бюджету, треба щоб хтось туди поклав. Це не манна небесна. Наразі громада буде вимушена заробляти більшість грошей сама – на освіту, на медицину, на благоустрій, на підтримку бізнеса або населення. Що заробили – то і витратили.

Зменшення мешканців або підприємців на наші території призведе до зменшення податкових надходжень. Наслідком чого стане подальша деградація населеного пункту – люди будуть вимирати або переїжджати в інші місця. Так, це вихід для декого, але якщо відверто – нас там ніхто не чекає. Скрізь багато своїх проблем.

Тому так важливо розвивати власний населений пункт, свою батьківщину. Як кажуть – «де народився там і згодився». Але ж в Піщанці найнижчий у всій громаді рівень укладених договорів на вивіз побутового сміття. Тривають випадки спалювання сміття та залишків рослинності на подвір’ї. Люди, які переїхали сюди саме заради чистого повітря, постійно потерпають від шкідливого для здоров’я сморіду. Ця поведінка має бути припинена.

Ми повинні зрозуміти, що відповідальне ставлення до природи принесе користь усім. Наразі ми отримаємо об’єднану громаду, нову відповідальну владу, нові фінансові можливості і потужний потенціал для розвитку. Гроші, які буде заробляти громада, будуть витрачатися для покращення життя усіх мешканців. А для цього нам потрібно, щоб наші села були комфортним та безпечним місцем проживання для тих, хто буде витрачати тут гроші, а також тих, хто буде продавати їм товари та послуги власного виробництва, за вигідною ціною.

Охорона довкілля має стати справою кожного. Від цього залежить майбутнє нашого села, його економічний розвиток, а значить – добробут і вашої родини.

Добавить комментарий