Про “добрива” від діяльності свиноферм, птахоферм, та ін.

0
2874

“До загроз довкіллю від діяльності тваринних ферм належать накопичення надлишку поживних речовин та важких металів у ґрунті, що призводить до зменшення родючості землі та скорочення кількості угідь для сільського господарства.

За даними Всесвітньої продовольчої організації (FAO), близько половини надлишкового внесення фосфору відбувається через промислове тваринництво.”

На промислових фермах утворюється та зберігається велика кількість відходів (гній, послід, сеча), які зберігаються переважно у величезних відкритих лагунах, звідки можуть потрапляти в підземні та поверхневі води і забруднювати їх. На цьому наголошують науковці Інституту агроекології і природокористування НААН України.

“При внесенні високих доз гною в ґрунт відбувається зафосфачування ґрунтів та забруднення їх важкими металами, що доведено нашими власними дослідженнями на селітебних територіях сільських населених пунктів України”, – зазначають в НААН України. – “Результатом такого “удобрення” сільськогосподарських культур є зниження родючості ґрунтів”.

Надмірне використання антибіотиків на фермах призводить до виникнення та поширення вірусів та бактерій, стійких до антибіотиків. На цьому наголошує Національний екологічний центр України в інформаційній брошурі “Факти про промислове тваринництво”

Серед іншого, до основних загроз, для довкілля та здоров’я людей, пов’язаних з великою кількістю гною (або посліду) промислових ферм відносять забруднення грунтів і води патогенами та бактеріями, стійкими до антибіотиків.

Добавить комментарий