Збережемо Карпати від забудови ГЕСами!

0
1884

Карпатам загрожує небезпека. Нова і, на перший погляд, неочікувана. Цю небезпеку несуть так звані об’єкти «зеленої» енергетики – малі за розміром гідроелектростанції (ГЕС).

Плани будівництва малих ГЕС у Карпатах лякають своїми масштабами. Для прикладу, тільки на Закарпатті, на виконання Програми комплексного використання водних ресурсів, планується збудувати 330 малих ГЕС. В Івано-Франківській області, за різними даними, планується будівництво від півсотні до півтори сотні малих ГЕС, до кількох десятків заплановано у Львівській та Чернівецькій областях разом (переглянути карту).

Виконання таких планів означатиме фактичне порушення гідрологічного режиму більшості карпатських рік, втрату водних ресурсів для населення та господарства, занепад водного туризму, втрату популяцій багатьох видів Червоної книги України, руйнування вразливих гірських екосистем та прибережних захисних смуг.

Слід також взяти до уваги, що енергії вироблятиметься відносно небагато. Чи варто тоді наражати на небезпеку один з останніх природних островів природи світового значення, джерело чистої води для десятків мільйонів жителів України й країн басейнів Дністра, Тиси, Пруту, Західного Бугу, та створювати загрозу існуванню Карпат як рекреаційно-туристичного центру України ?

Маючи економічні стимули, будівники малих ГЕС нехтують природою і законодавством. Це зрозуміло вже з перших прецедентів будівництва. Детальніше про проблему можна дізнатись у відповідному розділі сайту кампанії.

Усвідомлюючи критичну загрозу цього будівництва унікальним природним осередкам Карпат, водним та лісовим ресурсам, рікам і пралісам, традиційному укладу життя, біорізноманіттю та розвитку туризму у регіоні, ми розпочали громадську кампанію проти будівництва ГЕС у Карпатах.

Детальніше >> 

Добавить комментарий