Екологи критикують скорочення у міністерстві екології

0
2269

Реформы шагают по стране тяжелой поступью.

В результаті адміністративної реформи в структурі міністерства екології можуть ліквідувати не тільки обласні управління, а ще і Національну комісію з Червоної книги.

Відповідний законопроект вже подано до Верховної Ради. Цього тижня його розглядатиме профільний парламентський комітет. Тим часом українські екологи розгорнули масштабну кампанію проти цієї ініціативи. Нині міністерство екології в кожному регіоні має свої підрозділи, які не підпорядковані місцевим адміністраціям, і можуть самостійно давати або не давати дозволи на проведення господарської або іншої діяльності на території заказників та пам’яток природи.

Як розповів DW директор Київського еколого-культурного центру Володимир Борейко, з прийняттям законопроекту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації повноважень органів виконавчої влади у сфері екології та природних ресурсів», співробітники цих управлінь будуть скорочені та переведені у відповідні відділи облдержадміністрацій і в них вже не буде теперішніх повноважень. «Усе вирішуватимуть місцеві «царьки». Захотіли – закрити заповідник, ніхто не буде заперечувати. Захотіли побудувати в Карпатах 200 ГЕС, теж ніхто не буде проти! Фактично, депутати хочуть ліквідувати міністерство. Це аналогічно тому, якби Генпрокуратуру позбавили обласних прокуратур, або МВС – обласних підрозділів!»,- застерігає Борейко.

“Краще погана система, ніж жодної”

Екологи також виступають категорично проти ліквідації Національної комісії з Червоної книги. Це рада вчених, які незалежно від позиції міністерства, ухвалює рішення щодо внесення рослин та тварин в Червону книгу, та дає дозвіл на вилов тварин, приміром, у наукових цілях. Якщо законопроект набуде чинності, цим перейматимуться міністерські чиновники: «Я так розумію, що ці вчені, які забороняють полювання на зубрів та
вилов осетрів, як кістка в горлі для багатьох депутатів!», – каже директор Київського еколого-культурного центру.
Голова харківської екологічної групи «Печеніги» Сергій Шапаренко вважає існуючу державну систему охорони природи «корумпованою». Проте, каже Шапаренко, краще мати погано працюючу систему, ніж ніякої: «Ось, приміром, місцеві управління, хай і погано, але все ж таки контролювали викиди промислових підприємств». Запропоноване скорочення представництв мінприроди в регіонах, на думку Шапаренка, це – «перерозподіл хабарів за дозволи ближче до міністерства» та продовження політики знищення будь-якої можливості ведення природоохоронної діяльності в Україні.

Першим кроком, каже Шапаренко, було прийняття закону «Про містобудівну діяльність», який урізав повноваження управлінь охорони природи, дозволивши будівельникам не узгоджувати свої проекти.

https://www.greenkit.net/Members/Pe4eneg/AdminReform/MiroshnZaconopr.ZIP
https://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb_n/webproc4_1?id=&pf3511=42852

Если экология мешает потокам бабла – надо сократить экологию. Если нет закона – нечего и нарушать.

Добавить комментарий