Вчора Верховна Рада України прийняла Проект Закону «Про розміщення, проектування та будівництво енергоблоків №3 та №4 на Хмельницькій атомній електростанції». За цей законопроект проголосувало 253 депутати.
Павло Хазан, український представник в Європейській Зеленій Партії, голова Дніпропетровської обласної організації Партії Зелених України, коментуючи цю подію, заявив, що таке рішення зелені однозначно оцінюють, як зраду інтересів України.
«Це створює серйозну проблему для держави в цілому, її національного суверенітету, екологічної і економічної безпеки. Цим рішенням продажні депутати ставлять Україну в залежність передусім від «Росатома». І, в той же час, громадяни України будуть вимушені платити зі своєї кишені за цей економічно невигідний і небезпечний проект, вартість якого за офіційними даними 33 млрд. грн.,” — відзначив Павло Хазан. — “Більше того, це рішення є демонстрацією повного ігнорування думки експертів і громадськості, які одностайно заявили — ні будівництву ХАЭС.”
Так званий «блок третьої генерації» ще не побудований і не випробуваний в жодній країні світу. Це жахливий експеримент, який хочуть поставити на українцях, адже основа будівництва — це конструкція, яка простояла незаконсервованою з 1986 року, коли сталася Чорнобильська катастрофа. На кожному енергоблоці розміщуватиметься реакторна установка типу ВВЕР- 1000/В-392 номінальною тепловою потужністю 3012 МВт.
“У всьому світі прогресивна спільнота дійшла єдиного висновку — атомна енергетика найдорожча і найнебезпечніша. Після Чорнобиля і Фукусіми ні в кого не залишилося сумнівів, що використання «мирного атому» — це жахлива і трагічна помилка в історії людства, яка вже коштувала життів і здоров’я мільйонів людей. Замість того, щоб будувати плани по раціональному енергоспоживанню і енергозбереженню, впровадженню поновлюваних джерел енергії, Україна робить крок на 30 років назад.
Приймати подібні безвідповідальні рішення — це злочин перед українським народом. Україні необхідно спільно з іншими європейськими країнами припинити нарощування потужностей атомних електростанцій і відмовитися взагалі від будівництва нових АЕС», — прокоментував Павло Хазан.
а интересно бы знать — как долго возобновляемые источники энергии проживут без аккумуляторов? Главного средства для сохранения этой самой «возобновляемой» энергии. И в тоже время одного из самых вредных производств.
Двумя руками ЗА всякие технологии сбережения и рационального использования, но это надо делать с малого возраста и вбивать в мозг как это важно/нужно/полезно.
У нас это не сильно важно. Счета за электроэнергию многих не пугают. На мобильный/интернет все тратят в разы больше. Особенно не пугают счёта за свет горожан, у которых есть нормальное тепло и горячее водоснабжение.