Пора гнать «эффективного частного собственника» из ресурсных сфер?

0
31
Правильно написал Кущ, сравнив «либералов» с сектой. Нам много лет соросятская шобла задвигала идею, что всё государственное неэффективно, а поэтому нужно продать, даже то, что никогда не создавалось человеком — землю. В конечном итоге эта идея срала почти догмой, но достаточно оглянуться по сторонам, чтобы понять как легко рассыпается этот миф. У нас дошли до того, что воду без «частного собственника» не могут разлить по бутылкам…
Считаю своей персональной миссией такие мифы разоблачать и вот вам очередной пример — эффективный государственный собственник, который ничего не требует от государства, управляется безупречно, инновационно и максимальный доход перечисляет в бюджет, а не оффшор. Оказывается, государство без частного собственника может посадить, вырастить и собрать. Так может дело не в форме собственности?
Так может пора гнать «эффективного частного собственника» из большинства ресурсных сфер, а неэффективных государственных менеджеров просто пересажать, чтобы остались одни эффективные…
Полтавщини продовольчий кошик щедро наповнює Державне підприємство «Дослідне господарство «Мирне», яке працює в селі Мирне біля міста Миргород. Хто має можливість, раджу відвідати це прекрасне село. Тут потрібно знімати фільми на тему: як сьогодні можна любити своє село, а також проводити навчальні семінари для обміну досвідом. Бо село Мирне — це приклад для наслідування. Тут так гарно, що люди переїжджають сюди жити із інших місць.
Справжнім батьком цього села є директор підприємства Володимир Цибенко — неймовірно розумна, добра і ввічлива людина, справжній патріот України. Підприємство, яке він очолює — головний роботодавець та благодійник на території. Воно багатопрофільне і займається вирощуванням насіння зернових та кормових культур, а ще має статус племінного господарства з розведення корів айрширської породи, займається свиньми, вівцями, кіньми. Також «Мирне» має статус племінної пасіки. Все це дає можливість створювати для людей робочі місця. Зараз це близько 200 працівників. На підприємстві цінують молодь, кращим працівникам виплачують преміальні надбавки, дуже шанують ветеранів підприємства.
Особлива гордість підприємства – молочна ферма та невеликий молокозавод. З коровами працюють за двома методами: стаціонарним та безприв’язним. За першим методом тварини увесь час перебувають у стійлах, там їх і годують, і доять. За другим – корови знаходяться у вільному випасі, а доять їх у спеціальній залі. На «Мирному» переконалися, що другий метод має більше переваг. Так працювати зручніше та безпечніше (зважаючи на воєнний час). Кожна корова дає на добу 25 літрів молока, а це досить високий показник! На території ферми дуже чисто, ростуть квіти, створені чудові умови для тварин і для працівників. Навіть є будинок для проживання фахівців. Для своїх ферм на «Мирному» самостійно виготовляють комбікорма. Для цього є окремий цех.
Кожна корова носить на ошийнику спеціальні датчики, які передають всі дані про стан тварини на сервер. За ними спеціальна програма відслідковує всі показники тварини: наприклад, коли найкращий час для парування, або чи не захворіла корівка. Для корів встановлено автоматичні чухалки, а віднедавна працює клімат-контроль для ще більшого комфорту у спекотний літній період.
Комп’ютерні технології застосовують і при вирощуванні телят. Наприклад, під час штучного вигодовування датчики фіксують кожне теля, а установка виділяє йому регламентовану кількість молока на добу.
Так само оснащені сучасним комп’ютеризованим обладнанням доїльна зала, цех, де збирається молоко, перевіряється на відповідність стандартам та зберігається перед переливкою у молоковози.
На власному заводі переробляють частину свого молока. Вся продукція – а це масло, йогурти, ряжанка, сметана, сири і саме молоко — повністю натуральна, без жодних добавок та консервантів, без жодної краплі пальмової олії, яку полюбляють додавати деякі виробники. Продукцію продають у місцевому магазині, а також власними машинами возять по селах, де немає магазинів, тож виконують ще й велику соціальну роботу.
Колись підприємство було єдиним в Україні, де вирощували свиней легендарної миргородської породи. Але через епідемію африканської чуми довелося все стадо знищити. Згадки про це досі болючі для керівника Володимира Цибенка та всіх працівників. Та люди не опустили руки, зараз намагаються породу відродити, відновлюючи її поголів’я. Тож знаменита миргородська свиня не зникла!
Оскільки підприємство дослідне, тут вирощують різні сорти зернових, вивчаючи їх особливості. При обробці землі також використовують новітні технології, але такі, що обходяться без хімії. Все для того, щоб мінімально шкодити ґрунту. Для удобрення використовують натуральний перероблений компост, який виготовляють самі. Насіння «Мирного» теж користується попитом, за ним приїздять з усієї Полтавщини. А декілька полів підприємства виділили під овочі, організували на них штучний полив. Вирощене йде, у першу чергу, на потреби школи і дитсадка.
Окрім полів, ферм та пасіки, на підприємстві є своя міні-пекарня, теплиця, де вирощують розсаду та овочі. Нещодавно відкрили цех макаронних виробів. Його продукція користується великою популярністю, адже все високої якості, 100 відсотків натуральне, виготовлене з власного борошна.
Хоч підприємство і державне, але жодних бюджетних коштів не отримує, все необхідне заробляє самостійно. Купує нову сільгосптехніку, племінних корів, насіннєвий матеріал, різні матеріали тощо.
«Мирне» допомагає утримувати соціальну сферу. У селі працює школа і дитячий садок, будинок культури, фельдшерсько-акушерський пункт, стадіон. Вся територія доглянута, багато квітників та зелених зон.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь
Captcha verification failed!
оценка пользователя капчи не удалась. пожалуйста свяжитесь с нами!