Как-то все забыли, что Бандера боролся в первую очередь с Польшей, нашим лучшим сегодняшним союзником.
Польша против героизации Бандеры.
ЕС (куда мы стремимся по Конституции) против героизации Бандеры. Но мы таскаем того бедного Бандеру как жупел, и тычем им куда надо и куда нет.
Вот интересно, когда вопрос поставят ребром — ЕС или Бандера, какой будет выбор? 🙂
Хотите в ЕС — снесите все памятники Бандере, лишите его всех почестей, вычеркните из учебников и истории, как вы сделали со всеми предыдущими идолами и кумирами. А потом займитесь булингом: трольте, унижайте, обесценивайте граждан, которые продолжают почитать Бандеру как героя. Сделайте из них дурачков, ретроградов, предателей и шизофреников. Иначе никакого ЕС вам не видать.
Вот это будет «растяжечка», разрыв шаблонов. 🙂
Впрочем, думаю, сделают довольно быстро… Нам ведь не привыкать отказываться от собственной истории ради шкурных интересов.
Прем’єр Польщі обіцяє поговорити з українським колегою про «героїзацію Бандери»
2 января 2023
Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький у понеділок заявив, що обговорить із українським колегою Денисом Шмигалем питання «героїзації» Степана Бандери на офіційних сторінках органів влади України.
Про це повідомляє «Європейська правда» з посиланням на PAP.
Під час понеділкової пресконференції Моравецького запитали про відзначення дня народження Степана Бандери на сторінках Верховної Ради України.
Польське агентство пише, що 1 січня у Twitter Верховної Ради було опубліковано фотографію головнокомандувача Збройних Сил України генерала Валерія Залужного під портретом провідника УПА.
Допис начебто було супроводжено кількома цитатами Бандери й словами: «Нинішня боротьба йде проти Російської імперії. І ці директиви Степана Бандери добре відомі головнокомандувачу Збройних Сил» («ЄвроПравда» не знайшла такого допису на жодній зі сторінок Верховної Ради в соцмережах).
«До будь-якої героїзації чи навіть згадки про Бандеру ми ставимося вкрай критично, дуже-дуже негативно. У моїй першій розмові з прем’єр-міністром України Денисом Шмигалем після того, що сталося, я буду говорити про це дуже і дуже однозначно», – прокоментував Моравецький.
Польський прем’єр також назвав Бандеру «ідеологом злочинних часів, часів війни», коли відбулись «страшні українські злочини».
«Тут не можна ні в якому разі погоджуватися на якесь поблажливе ставлення щодо тих, хто не хоче визнати, що той страшний геноцид був чимось немислимим і зробити повну спокуту, повне визнання вини», – додав він.
Постать Степана Бандери й раніше була приводом для дискусій у польсько-українських відносинах. У Варшаві його вважають причетним до так званої Волинської трагедії липня 1943 року, яку там називають геноцидом польського населення, а також пропаганди недружнього ставлення до Польщі.