Розпочалася ідеологічна підготовка до розпродажу лісів, так само як відбувалась підготовка до розпродажу земель — «Ефективний приватний власник краще розпорядиться»
По перше, ми повинні перестати думати про природу як ресурс. Ці часи минули назавжди. Ліс — це екосистема, яка підтримує чисельні види, а не створена для «економічного зростання економіки» чи працевлаштування людей.
Поділивши ліси на клаптики, цілісна екосистема буде зруйнована власниками, які будуть робити що їм заманеться. Ліс перетвориться на купу окремих господарських «ділянок з деревами». Або без.
Саме таким є ліс у Німеччині та Австрії, про це ви забули згадати або нічого про це не знаєте. Але про це пише відомий австрійський еколог Зепп Хольцер. Ліс у Німеччині — це промислові ділянки з монокультурними посадками, який массово страждає від шкідників та пропадає. Зараз німеччина та Австрія пожинають плоди свого післявоєнного «раціонального підходу» до «лісового господарства».
І звичайно, з питанням збереження лісів краще впорається держава, як централізований орган, а не приватний власник. Саме тому, що нормальна держава дбає про суспільний інтерес — біорізноманіття, воду, повітря, громадський простір. А приватний власник — виключно про прибуток.
Питання якості контролю — це питання політичної волі. Якщо держава не може контролювати себе, то вона не зможе контролювати і часників. Це проблема ефективності менеджменту. Рецепт відомий — посадити всіх неефективних менеджерів, щоб залишились одні ефективні.
Залишки лісів на планеті. І зокрема — в Європі
Пора вже надавати живим істотам конституційні права. Дерево, лісовий звір, птиці, комахи повинні мати право на життя, право на воду, право на власний простір.