Щороку сотні тисяч молодих сосен, ялиць та смерек закінчують своє життя в кінці грудня, напередодні новорічних свят. Годі говорити про екологічний зміст такої традиції. Всім і так ясно що нікому в нашому щедрому світі не стає краще від того що у ялинки відібрали життя. На жаль, більшість українців просто не хочуть думати про це.
Пропоную подумати про інше. Новорічну ялинку придумав Ленін — персонаж, якому українці завдячують всіма бідами радянського часу. Прибувши до Росії з еміграції, В. Ульянов-Ленін шибанув холостий залп з крейсера «Аврора», підняв червоний прапор, який досі є символом комунізму та «совка», і… провернув державний переворот. Надалі Російської імперії вже не було, був СРСР і настав час будувати щось нове. Варто віддати належне – Ленін талановито приніс в життя мешканців Східної Європи багато нових образів, що візуалізували, прикрашали нове «щасливе» життя.
Один з цих образів – ялинка. Йолка.
Пригадаймо радянський Буквар. В ньому та у інших дитячих книжках – картинка, що в’їлась у мозок всіх «рожденных в СССР» — «Ленин с детьми на ёлке в Сокольниках». Саме свято Ленін назвав «Йолкою» (ця назва зберігалась у школах та дитсадках подекуди і в наш час), подарувавши нам новий образ свята. Хто пригадає українське або російське святкування Нового року з ялинкою до цього? Навряд.
В час коли по всій країні змінюють назви вулиць, коли повалення пам’ятників Леніну стало символом дерадянізації і декомунізації, кожен з нас ставить у своїй оселі власний пам’ятник Леніну, привчаючи до цього дітей. Може час припинити?
Василюк Олексій