Верховний Суд визнав незаконним будівництво вітряків на Боржаві на Закарпатті!

0
404

Дійсно чудова новина. Козаки з Верховного суду дали під сраку туркам, які хтіли закатати Закарпатські хребти в бетон та утикать вітряками заради власного збагачення. Гниди з місцевого самоврядування дали їм майже всі дозволи в супереч закону. Але активісти ініціативної групи відстояли суспільний інтерес. Щирі вітання!
Це надихає! Залишки правосуддя все ще існують в Україні!
Ось якби виглядали гори зіпсовані цими вітряками. Це пдц. Один таки встигли поставити!

Остаточно визнано незаконним та скасовано дозвіл Держархбудінспекції, який надавав право на будівництво вітряків на перлині Українських Карпат – полонині Боржава

Представники Всеукраїнського громадського руху Save Borzhava щойно отримали нарочно рішення у резонансній справі №260/1058/19, яким остаточно скасовано дозвіл на будівельні роботи щодо спроби варварського знищення полонини Боржава.

Відповідне позитивне для захисників Боржави рішення ухвалено 24 квітня в Києві Верховним Судом у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду Стародуб О.П., Єзеров А.А., Кравчук В.М.

Про це редакцію повідомили представники ГО «Міжнародний інститут людини і глобалістики «Ноосфера», які і звернулися до суду з метою захисту Боржави, – Олег Лукша, Наталія Майстренко та Віталій Грегор

Як зазначив один із активних учасників команди захисників найдовшої в Українських Карпатах полонини Іштван Цап, «постанова набирає законної сили з дати її прийняття є остаточною і не оскаржується».

Такий результат можливий, коли, попри тиск, дискредитацію і спроби підкупу, роками з команди ніхто не гнеться, не здається і не продається. Все буде Боржава!»

Так чином, остаточно залишено в силі рішення Восьмого апеляційного адміністративного суду (м. Львів) прийнятого на користь збереження полонини Боржава, а саме:

1) Визнано протиправним та скасовано дозвіл на виконання будівельних робіт від 18.09.2019 № ІУ 112192611915, наданий Державною архітектурно-будівельною інспекцією України на об’єкт «Нове будівництво вітрової електростанції 120 МВт за межами населеного пункту на території Воловецької селищної ради Воловецького району та за межами сіл Березники, Дусино, Неліпино та Тибава Свалявського району Закарпатської області (І черга будівництва)».

2) Визнано протиправними дії Державної архітектурно-будівельної інспекції України щодо незупинення розгляду заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «Атлас Воловець Енерджи» про надання дозволу на виконання будівельних робіт з будівництва вітрової електростанції 120 МВт на території Воловецької селищної ради Воловецького району та на території Березняківської, Дусинської, Неліпинської та Тибавської сільських рад Свалявського району Закарпатської області (за межами населених пунктів) до вирішення судових справ щодо об’єкта такого будівництва.

Як раніше повідомляло Закарпаття онлайн, турецький забудовник ТОВ «Атлас Воловець Енерджи» отримав дозвіл на будівництво 34 вітроенергетичних установок висотою до 180 м на вершинах та відрогах Боржавських Полонин. Вся територія планованого будівництва віднесена Радою Європи до «Смарагдової Мережі» — тобто ця зона є особливо цінною з точки зору збереження біорізноманіття у Європі, а будівництво тут є порушенням міжнародних зобов’язань України зі збереження таких територій. Масштабні будівельні роботи на нестійких ґрунтах полонини призведуть до ряду катастрофічних наслідків для чутливої гірської екосистеми, а також для господарства прилеглих районів. Техногенне втручання в унікальні ландшафти матиме наслідком втрату туристично-рекреаційного потенціалу цього регіону.

На захист цієї особливо цінної території міжнародного значення «Полонина Боржава» («Polonyna Borzhava», реєстровий номер UA0000263) стали спільно тисячі представників громадськості зі всієї України, зокрема екологи, науковці, природоохоронці, правники, спортсмени, туристи, жителі гірських громад Закарпаття.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь
Captcha verification failed!
оценка пользователя капчи не удалась. пожалуйста свяжитесь с нами!