Мені цікаво, а як зараз йде розпродаж землі і надр в донецькій області біля Вугледару?
Кадастрова карта зараз недоступна, але і так зрозуміло, що там є багато хороших сільськогосподарських земель. Більшість з них — у приватній власності, але думаю що багато залишилось і державної, яку можна швиденько розпродати…
Коли «зеленські» верещать що треба захищати «нашу землю», треба розуміти, що мова йде про конкретних осіб, які володіють земельними ділянками — умовних Петренків, Левченків, Поліщуків, Поповичей. А також про якісь підприємства, які належать українським агробаронам, американським, арабським, або китайським фондам.
Якби гасла звучали трохи по іншому, все виглядало б зрозуміліше та дещо інакше:
— Захистимо землю Агрохолдингу «Кернел» Андрія Веревського (604,5 тис. га), Агрохолдингу UkrLandFarming Олега Бахматюка ( а з ними землі Кузьменко, Кучеренко, Білоуса та інших!
— Захистимо землю приватних пайщиків-власників землі Степаненко, Тимченко, Сорокіна та інших, яка орендована компанієй «Миронівський Хлібопродукт» Юрія Косюка (370 тис. га) та «Агропросперіс» (New Century Holding), бенефіціарами якого є Джордж Рор і Моріс Табасинік (430 тисяч га)!!!
— Не дамо російському окупанту захопити землі Saudi Agricultural and Livestock Investment Co. (SALIC) державного інвестиційного фонду Саудівської Аравії та членів королівської родини країни (165 тис. га)!
— Всі — на захист земель американської приватної інвестиційної компанії NCH Capital (450 тис. га), саудівського конгломерату Continental Farmers Group (195 000 га) та французької компанії AgroGeneration (120 000 га)!
— Звільнемо металургійні підприємства та шахти «Систем Кэпитал Менеджмент» Ріната Ахметова до кордонів 91-го року!
В СРСР гасла «на захист Батьківщини та рідної землі» мали набагато більше сенсу. Земля належала колгоспам і радгоспам, надра — підприємствам, прибуток від яких потрапляв до бюджету і соціалізувався у вигляді суспільних благ серед усіх громадян! Сьогодні він приватизується на закордонні рахунки, у вигляді яхт та палаців для окремих осіб. А що отримує умовний Степан з Тернополя або Вася з Закарпаття, окрім підвищення податків та рахунків за комуналку? За що, власне, він мусить воювати у Вугледарі та Покровську?
Ви хочете налякати нас тим, що прийде бурят та згвалтує наші родини? Ні, цього не станеться. Якщо прийде бурят — то Вася зі Степанов втечуть до Польщі та Чехії. Ну а якщо бурят полізе до чехів, то Вася зі Степаном вступлять до збройних сил і будуть воювати. Чому? Тому що ТАМ Є ЩО ЗАХИЩАТИ. Там держава опікується громадянами і там є суспільні блага, справедливість та захист, за які ВАРТО ВОЮВАТИ. Ніякі розмови про сакральність мови і землі (яку патріотична влада шалено розпродає під час запеклих боїв) не спрацюють. Що Василю з Закарпаття чи Миколі з Дніпропетровщини втрачати, окрім халупи, 6 соток, жалюгідної зарплати та захмарних платіжок?
Кожен сьогодні ставить перед собою ці запитання
За що воювати?
Що я втрачаю?
Що отримаю?
Та чим прийдеться ризикувати?
Якщо вибір між життям і жебрацьким майбутнім (для нас або наших дітей), то, думаю вибір очевидний.
«Нашого» тут вже нема майже нічого. І держава не дає ніяких сподівань.
А конкретну «землю» повинен захищати її власник — той, хто їй володіє та користується. «Ефективний приватний власник» має бути ефективним у всьому. Так нам розповідали?
Він мусить мобілізувати людей, купити зброю, ППО, техніку, сплатити зарплату і захистити власніть від окупанта! Так було з давніх давен.
Якщо ти не можешь захистити свою землю, свою власність — то не маєш і право їй володіти!
А всі розповіді про «ефективних приватних власників» — це міф.
Ну і в чому я не правий?
Той азербайджанский власник, який купив тітановий комбінат за 4 млрд гривень, думаю, знайде ще як мінімум стільки ж, що його захищати. Чому це мусти робити Микола з Полтавщини?
Кабінет Міністрів погодив продаж 100% акцій АТ «Об’єднана гірничо-хімічна компанія» групі компаній NEQSOL Holding, яка є власником оператора мобільного зв’язку компанія «Vodafone Україна» (ПрАТ «ВФ Україна», Київ), за 3,938 млрд гривень.
Олег Клименко:
Вже всі важливі реєстри створені: це Земельний кадастр, Реєстр нерухомості реєстр юридичних осіб, де зазначені власники підприємств. Крім того, ще є власники депозитів в українських банках. Коли мова про справедливість, то варто нагадати про біблійну мудрість «Від усякого, кому дано багато, багато й вимагається, і кому багато довірено, з того більше й спитають» (Лк. 12:д48).
Що захищає військовий? Власне життя, життя рідних, життя співгромадян, власне майно, державне майно і майно інших громадян, в тому і приватні землі, нерухомість, бізнес.
Тому не в Резерві+ треба шукати мобілізаційний людський ресурс, а в реєстрах землі, нерухомості і юридичних осіб. І за депозитними вкладами в українських банках. Формуємо першу лінію оборони чи наступу з ТОП 500000 латифундистів, потім ТОП 500000 власників нерухомості , власників юр осіб і депозитних рахунків. Не відповідаєш за статтю, віком чи здоровʼям , то найми за домовленістю серед простих людей того, хто за тебе буде твоє майно і життя захищати. Хтось погодиться за 100000, хтось за 1 млн, а хтось на йух пошле за всі гроші світу. Покалічився твій захисник — виплачуй пенсію і шукай нового захисника, бо твоє майно і життя нікуди не поділося. Закінчилися охочі украінці, то наймай африканців чи американців.