СБУ відкриває справи за розпалювання релігійної ворожнечі?

0
415

Прокурори Черкаської окружної прокуратури повідомили про підозру керівнику Черкаської єпархії Української православної церкви «московського патріархату» за фактом порушення рівноправності громадян залежно від їх релігійних переконань (ч. 1 ст. 161 КК України).

За даними слідства, священнослужитель у своїх публічних виступах розпалював релігійну ворожнечу та ненависть, а також ображав почуття громадян у зв’язку з їхніми релігійними переконаннями.

Відеозаписи з висловлюваннями підозрюваного публічно поширювалися на відеохостингу.

Розпалювання релігійної ворожнечі підтверджено висновками експертів.

Досудове розслідування у кримінальному провадження здійснює Управління СБУ в Черкаській області.

«Я не жалкую ні про одне слово, яке сказав на телебаченні чи у підтримку гнаного духовенства — митрополит Черкаський і Канівський Феодосій про відкриття проти нього кримінальної справи. Владика у своїй проповіді 19 лютого розповів, що проти нього відкрито кримінальне провадження та 20 лютого викликають на допит. Сьогодні СБУ розмістила інформацію, що керуючому Черкаської єпархії повідомили про підозру. Митрополит Феодосій просить молитов та триматися усім разом. «Я не жалкую ні про одне слово, яке сказав на телебаченні чи у підтримку ієрархів і духовенства, гнаних сьогодні. Підтримував і буду підтримувати всіх архієреїв, наскільки вистачить сил, усім, чим зможу, які будуть зазнавати тиск від суспільства, від влади, від ЗМІ»


Які наслідки
офіційного онлайн реєстру судових рішень на наявність вироків у кримінальних справах, пов’язаних із застосуванням статті 161 Кримінального кодексу України «Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної приналежності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками».
Всього за запитом Реєстр, який наповнюється з 2007-го року, видає 139 судових рішень. З них, процесуальних – 90, по-суті – 49.
З тих, що по-змісту мають відношення до мови ворожнечі – 18 рішень. З них – 7 ухвали апеляційних судів, які переглядали вироки перших інстанцій. Загалом, можна говорити про 11 кримінальних справ за 10 років, в яких суди давали оцінку тим чи іншим проявам мови ворожнечі. Із зазначених справ – 1 випадок стосується поширенню мови ворожнечі в ЗМІ, але у фабулі не йшла мова про відповідальність творчих працівників або посадових осіб ЗМІ (проти євреїв).
Переслідування релігійної групи «Свідки Єгови» — 4 випадки. Переслідування етнічної групи кримських татар – 3 випадки.
Реальне покарання було застосовано у вигляді штрафів у 3 випадках (2 рази по 8 500 грн, 1 – 3 400 грн.). У 5-х випадках було застосовано звільнення від відбування покарання з іспитовим строком. В інших, 3-х випадках, справи було закрито через закінчення строків давності (1 випадок), через дійове каяття (1 випадок) та через відмову потерпілих від обвинувачення (1 випадок).

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь
Captcha verification failed!
оценка пользователя капчи не удалась. пожалуйста свяжитесь с нами!