Громадський рух «Україна без олігархів»: Пріоритет держави не ВВП, а розвиток і зростання добробуту людей!

0
1471

Відновлення справедливості і доступу до суспільних благ — головна мета політичного руху «Україна без олігархів».

Про його мету і шляхи їх досягнення лідер громадського руху «Україна без олігархів» Максим Голосний разом зі своїми однодумцями говорив в прес-центрі Інформатор

Півроку тому на радіо Информатор ФМ Максим Голосний поставив питання про необхідність трансформації України. Він говорив про імплементацію досвіду Арабських Еміратів, Норвегії в плані пропорційного розподілу прибутку від видобутку корисних копалин. «Староформатні політики не здатні на такі перетворення. І якщо ми хочемо цього досягти, ми повинні робити це самостійно разом з однодумцями, які підтримували мене останні роки і не зрадили своїм принципам, з тими, хто втомився грати за чужими правилами », — підкреслив Максим Голосний.

Пріоритет держави не ВВП, а розвиток і зростання добробуту людей!

Громадський діяч Вячеслав Горобець представив своє бачення вирішення соціальних та економічних проблем, основане на досвіді інших країн. «Україні потрібна політична сила, не пов’язана з олігархами, яку підтримують і фінансують самі українці. Її метою має стати будівництво держави, в якій люди на першому місці. Не ринок, не корпорації, не ВВП, а людина, поліпшення її життя, зростання добробуту, безпеки та, головне, — процвітання майбутніх поколінь. Досягти цього можна єдиним способом: відновленням доступу людей до суспільних благ, впровадженням пріоритету суспільного інтересу над приватним. Чисте довкілля, безкоштовна освіта та охорона здоров’я, гідний рівень життя, гарантована пенсія, підтримка у народженні та вихованні дітей, інвестиції в науковий прогрес. Головною метою має стати створення суспільства самодостатніх, здорових, освічених людей. Тільки так ми зможемо примножувати національні багатства і захищати свою країну. Обов’язок держави — створити умови для життя і розвитку громадян, а не витискати  їх за кордон, перемагаючи бідністю. Саме цей злочин відбувається сьогодні», — впевнений Вячеслав Горобець.

За словами громадського діяча, не варто пояснювати стан справ законами ринку. «Нам кажуть, що досягти цього не дозволяють закони ринку. Але ринок не є і не може бути пріоритетом. Приоритетом є добробут громадян. Якщо в результаті реформ багаті стають багатшими, а бідні — біднішими, то навіщо потрібні такі реформи і такий ринок? — каже В’ячеслав Горобець,

  • Щоб зробити громадські блага загальнодоступними, суспільство повинно почати інвестувати в себе. Нам потрібні інші інвестиції: не в азартні ігри, не в розпродаж землі, не в дерибан залишків державної власності. Нам потрібні інвестиції, які підвищували б комфорт життя і роботи людей, в кооперацію, в інфраструктуру та інновації. Потрібні інші показники розвитку. Замість ВВП і міфічного економічного зростання, що руйнує суспільство і навколишнє середовище, — потрібно орієнтуватися на зростання рівня життя».

Як зазначив В’ячеслав Горобець, економічна модель України сьогодні полягає в тому, щоб видобувати корисні копалини, передавати їх у приватну власність і виводити гроші за кордон, а натомість брати кредити, які стануть тягарем на шиї майбутніх поколінь.

«Це не ринок, це неоколоніальний пограбунок. Всі гроші, отримані від продажу природних ресурсів, повинні залишатися в Україні, йти на її розвиток. А все борги, кредити МВФ та інших транснаціональних структур необхідно поділити між тими, хто давав згоду на їх отримання. Вони та їхні родичі повинні розраховуватися по ним своїм майном і своїми заощадженнями.

Енергетична інфраструктура повинна повернутися в державну і колективну власність. Ті, хто не будував цю інфраструктуру, не мають права її використовувати. Стратегічні підприємства, які за безцінь перейшли в приватну власність, повинні бути націоналізовані. У цих злочинів немає терміну давності. І в самій націоналізації немає нічого страшного. Цим шляхом пішли Великобританія, Південна Корея, зараз цим шляхом іде Польща та інші європейські країни, для яких національний інтерес важливіше догматів вільного ринку.

Нам кажуть, що держава — неефективний власник. Це брехня! Це доведено досвідом інших розвинених країн. Форма власності не має значення. І приватними, і державними підприємствами керують люди, ефективні або неефективні менеджери. Питання лише в тому, як залишити ефективних, посадивши неефективних.

Приватні власники корисні там, де вони створюють додану вартість не зменшуючи кількість та якість суспільних благ, не за рахунок народних багатств, державного майна та бюджетних коштів. А через інновації, переробку, покращення логістики. У всіх інших випадках держава впорається без них – це питання лише політичної волі», — впевнений Вячеслав Горобець.

Три біди України: олігархи, офшори та лихварі

Журналістка Олена Гарагуц: Ми хочемо прибрати з України три біди: олігархи, офшори і лихварство. «Щоб з’ясувати, хто такі олігархи, можна взяти рейтинги впливовості і багатства і порівняти їх між собою. Люди, які посіли перші місця в обох рейтингах і є олігархами. Проводити деолігархізацію можна з усією пролетарською ненавистю, а можна — обмежуючи їх вплив за допомогою антикорупційного законодавства», — говорить вона.

Олена Гарагуц привела цікаву статистику. За її словами, в 2017 році серед прибуткових підприємств Дніпропетровської області 32% були офшорні. В Одеській області таких було 32%, у Вінницькій — 29%, Львівській — 11%. «Ці цифри показують, як капітал і гроші вимиваються з України. З цим ми будемо боротися. Крім того, часто офшорні компанії — це російський капітал, капітал з окупованих територій, який хоче легалізуватися в Україні », — підкреслила журналістка.

Олена Гарагуц піддала критиці урядову програму 5-7-9. «Насправді — це не є підтримкою підприємців. Це банки дають кредити під свої відсотки (наприклад 28%). З них 5-7-9% гасить підприємець, а 19-21-23% — державний бюджет. Тобто ця програма є підтримкою комерційних банків. Таке лихварство, таке фінансове казино нам не потрібно», — сказав вона.

Чи побачимо ми Україну без олігархів, залежить від нас

Максим Голосний впевнений, що олігархи — головна біда сучасної України. «Вони створюють свої політичні проекти, призначають членів уряду, готують ключових кандидатів на пост президента України. Вони впливають абсолютно на всі вектора розвитку України. Олігархічний контроль енергетики призвів до захмарних тарифів. Олігархи мріють продавати українську землю під час війни і політичної кризи. Якою є Україна з олігархами, ми добре бачимо. Це країна, де староформатние політики дзвонять олігархам і вітають один одного з днем ​​народження. Вони добре знайомі один з одним. Розвиток України можливо тільки за умови її деолігархізації. Якою може бути Україна без олігархів, у нас є шанс побачити завдяки вашій підтримці!» — сказав лідер громадського руху «Україна без олігархів».

Як раніше повідомляв Інформатор, в 2015 році Максим Голосний був обраний сільським головою Єлизаветівки. У 2016 році сільрада провела перший в історії України екологічний аудит в сільській місцевості і результати не порадували. Жодне з більш ніж 10 підприємств, розташованих на території сільської ради, не пустили дослідників на свою територію. В результаті тривалих переговорів, налагодженої системи моніторингу за допомогою встановлених відеокамер і патрулювання території безпілотниками, сільрада переконала основних забруднювачів не тільки дотримуватися норм природоохоронного законодавства України, а й в рамках соціального партнерства вкладати кошти в ремонт амбулаторії та інфраструктуру села.

Як раніше повідомляв Інформатор, в 2015 році Максим Голосний був обраний главою сільським головою Єлизаветівки. У 2016 році сільрада зробила перший в історії України екологічний аудит в сільській місцевості території Єлизаветівки і результати не порадували. Жодне з більш ніж 10 підприємств, розташованих на території сільської ради, не пустили дослідників на свою територію. В результаті довгих переговорів, налагодженої системи моніторингу за допомогою встановлених відеокамер і патрулювання території безпілотниками, сільрада переконав основних забруднювачів не тільки дотримуватися норм природоохоронного законодавства України, а й в рамках соціального партнерства вкладати кошти в ремонт амбулаторії та інфраструктуру села.

У 2017 році завдяки зусиллям Максима Голосного припинено незаконний видобуток піску і води, а жителям села забезпечили безперешкодний безкоштовний доступ до всіх пляжів Блакитного озера. Жителі села були звільнені від оплати за прохід до Блакитного Озера, а жителі Кам’янського і Дніпра з мовчазної згоди правоохоронців змушені були потерпати від незаконних поборів.

У 2019 Максим Голосний добровільно склав повноваження голови сільради. Про причини він розповідає тут.

За неповну каденцію Максима Голосного в селі Єлизаветівка, Дніпропетровської області, першими зважилися на незвичайний експеримент — наповнення сільського бюджету за допомогою кріптовалютних операцій без залучення бюджетних коштів. В кінці 2018 року кожен житель села отримав свою частку безумовного базового доходу від криптовалюти. Проект був реалізований без залучення бюджетних коштів. За ті роки, що Максим Голосний очолював сільраду Єлизаветівки, в селі була створена система вуличного освітлення і налагоджений вивіз сміття. Всі школярі Єлизаветівки користуються страховкою в режимі 24/7, яка включає в себе компенсацію витрат на лікування результатів будь-яких травм побутового характеру і 10 найбільш поширених захворювань серед школярів. А кожен випускник школи в Єлизаветівці отримує одноразову матеріальну допомогу в розмірі від 3 до 13 тис. грн.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь
Captcha verification failed!
оценка пользователя капчи не удалась. пожалуйста свяжитесь с нами!