Хибність приватизації на прикладі Київметробуду

1
1387

Метро на Виноградар таки не буде, і це попри аванс від держави у 95%

📂 Вадим Столар вже вивів свої фірми з-під арешту по кримінальній справі з розкрадання грошей, а сам Київметробуд запустив процедуру штучного банкрутства

Дивіться як все просто: у листопаді 2018 року Київметробуд переміг у тендері щодо будівництва метро на житловий масив Виноградар за 5,98 млрд грн.

У договорі прописали, що Київський метрополітен перерахує аванс у розмірі 30% від суми договору, який треба було використати за три місяці.

Однак в грудні 2018 року укладається додаткова угода, якою збільшили розмір авансу з 30% до 95%. Гройсман для цього видав навіть спеціальну постанову уряду

У травні 2019 року (після провалу Порошенка у першому турі) Київметробуду розміщує мільярд гривень, виділених на будівництво, на депозит в Укргазбанку, аби отримати відсотки

Отримані відсотки Київметробуд вкладає не в будівництво, а переводить на рахунки приватних компаній.

📕 ЩЕ РАЗ: у тендері на будівництво метро немає пункту, що бюджетні гроші можна нести на депозит у банку, замість того, щоб будувати метро.

10 грудня 2019 суд наклав арешт на ряд рахунків, куди Київметробуд перерахував відсотки. Окремо слідство прийшло до висновку, що аванс у 95% від Гройсмана — наслідок корупційних зв’язків в Кабінеті міністрів.

В мене до цього тільки один коментар. ПАО «Київметробуд» — приватна компаній. Прихильники приватизації борються з корупцією тотальної приватизацією. За їх логікою «немає держави у власності — немає корупції». «Ефективний приватний власник краще скористається». І отже що ми бачимо? Ефективні приватні власники не можуть існувати без державних дотацій, доводять колишні державні підприємства до банкрутства, а державні гроші як розкрадалися, так і розкрадаються, ще з більшою ефективністю. І корупція на місці — нікуди не поділася. ВИБАЧТЕ, а ЩО ЗМІНИЛОСЯ?

Згідно з аналітикою, яку на початку року з КМДА передали в Офіс президента, метро на Троєщину можуть збудувати до 2035 року. Але за умови стабільних дотацій в бюджет Києва з державного бюджету…

Єдине логічне рішення сьогодні — визнання того, що приватизація не спрацювала. Ніяких дотацій, ТІЛЬКИ НАЦІОНАЛІЗАЦІЯ або викуп збанкрутілих компаній у власність держави. Бо приватні власники вже остаточно ДОХОЗЯЙНУВАЛИСЬ.

1 КОММЕНТАРИЙ

  1. При владі лібертаріанці. Приватна власність для ліберала — фетиш, ікона, на яку він молиться.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь
Captcha verification failed!
оценка пользователя капчи не удалась. пожалуйста свяжитесь с нами!