Останні тижні Україна горить у вогні. Через «роботи» паліїв трави, страшні пожежі спалахнули в Долині нарцисів, Чорнобильській зоні, дельті Дністра, в Рівному, в Чернігівській, Донецькій областях та інших куточках нашої країни. І наслідки цих пожеж для людини катастрофічні.

Вже 5 день палають ліси в чорнобильській зоні. За даними Science alert, пожежа поширилась вже на 100 гектар лісу, а радіація в зоні горіння більша норми у 16 разів. А знаєте хто винен? Місцевий житель, який забажав спалити “стару” траву. Його звичайно знайшли, вручили підозру на строк від 2 до 5 років. Але в більшості подібних випадків, штрафи за підпал від 340 до 1360 грн.

Що робити, якщо бачиш пожежу або спалювання листя?
1. Не мовчати. Зробіть зауваження паліям! Це колективна безпека. Повідомити про проблему голові сільради чи ОТГ.

Якщо ви знаєте, де відбувається спалювання листя, зробіть зауваження паліям. Навіть якщо це ваші сусіди, з якими ви живете душа в душу, і вони образяться. Це колективна безпека. Ми повинні зробити зауваження. Повідомити про проблему голові сільради чи ОТГ.
2. Якщо люди не йдуть на діалог – звертайтеся в поліцію.

Кожен акт підпалу – це злочин ( стаття 77-1КУпАП), а підпалювач заслуговує покарання. Застали акт підпалу з винуватцем? Зніміть фото та повідомте в поліцію — 102.
Поліція зобов’язана реагувати на такі виклики, виїжджати на місце, шукати порушника і складати протокол про адміністративне правопорушення.
3. Не бійтеся відстоювати колективну безпеку. Не проходьте повз.

Однак бувають ситуації, коли люди, які викликали поліцію, роблять «крок назад». Згідно з дослідженням, дуже часто людина може повідомити про порушення, але коли поліція приїде – відмовляється від своїх слів і не хоче давати свідчення. І тому поліція бути не може скласти адміністративний протокол.
4. При горінні сухостою — повідомте ДСНС – 101

Така ситуація – екологічна катастрофа, яка знищує екосистему регіону. У повідомленні необхідно максимально чітко описати, де пожежа. Тому що диспетчер має максимально чітко передати повідомлення на місцевий відділ, щоб вони якомога швидше прибули на місце.

З початку року пожежі знищили 18 тисяч гектарів екосистем: Якщо так і далі буде, до зими вигорить вся країна. І причина масштабності таких ситуацій – наша неуважність і байдужість.

Національний корпус підтримує ініціативу збільшення штрафів за підпал сухої рослинності, а екологічний проект ЕКОшкола вже не перший рік навчає українців компостуванню – екологічній альтернативі спалювання листя.

Пам’ятайте! Спалювання трави та інших відходів несе непоправну шкоду здоров’ю людей та екології. Дякуємо, що ознайомились з цією темою, пропагуйте та поширюйте її, щоб знали інші.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь
Captcha verification failed!
оценка пользователя капчи не удалась. пожалуйста свяжитесь с нами!