Проїхавшись Україною, спостерігаючи за використанням земель с/г призначення, я зробив один важливий висновок. МОЖЛИВО повернути до 20% землі в природний стан лише виконавши вимоги закону «Про захист земель» згідно якого оранка схилів заборонена.
Лише треба виконати Закон! Не треба нічого вигадувати. Повинні працювати сільгоспінспекції або спеціально створені органи при притомних сільрадах, які знайдуть такі землі та зобов’яжуть користувача припинити експлуатацію та компенсувати збитки.
Але закон не працює — і це головна проблема в країні. Всё решта — наслідки!
Фото — з Холодного яру, який УВЕСЬ у схилах, що тотально розорані! Скрізь, де тільки може заїхати трактор і не перевернутись…

Стаття 47. Охорона земель від ерозії та зсувів

Використання ерозійно- та зсувонебезпечних земельних ділянок дозволяється за умови вжиття заходів щодо їх протиерозійного і протизсувного захисту, передбачених законодавством України.

З метою захисту земель від ерозії та зсувів у землевпорядній, містобудівній та іншій документації передбачаються заходи щодо забезпечення протиерозійної та протизсувної стійкості території.

Забороняється розорювання схилів крутизною понад 7 градусів (крім ділянок для залуження, залісення та здійснення ґрунтозахисних заходів). На схилах крутизною від 3 до 7 градусів обмежується розміщення просапних культур, чорного пару тощо.

Власники земельних ділянок та землекористувачі, у тому числі орендарі, зобов’язані здійснювати ґрунтоохоронні заходи з метою запобігання погіршенню їх якісного стану та якісного стану суміжних земельних ділянок і довкілля в цілому.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь
Captcha verification failed!
оценка пользователя капчи не удалась. пожалуйста свяжитесь с нами!