Какие известные компании могли исчезнуть и были спасены государством?
BMW.
В 1959 была на грани банкротства. Правительство Баварии списало часть долга и отсрочила выплату по остальной части. Так же компании была предоставлена финансовая поддержка и наши стратегического инвестора, в лице Герберта Квандта.
Volkswagen.
В 1974 компания оказалась в трудном финансовом положении из-за спада продаж модели Beetle «Жук». К слову, Жук тогда была самой успешной моделью и все производственные мощности была настроены под производство этой модели. По сути это и стало причиной убытков компании. Государство тогда владело 40% акций компании и потому было решено предоставить финансовую помощь на переоснащение производственных мощностей на новые модели.
Jaguar.
Было несколько попыток спасти компанию. Вначале британское правительство принудило Jaguar объединится с другими автомобильными компаниями. А в 1975 это объединение пришлось национализировать. Иначе бы компания исчезла. Позже компанию приватизировали.
Land Rover.
Аналогичная ситуация как с Jaguar.
Rolls-Royce.
В 1971 из-за грубых ошибок компания оказалась на грани банкротства. Государство решило спасти компанию через национализацию.
Lockheed.
В 1971, чтобы избежать банкротства, компания получила финансовую поддержку от правительства.
Chrysler.
В 1980 компания была спасена благодаря финансовой поддержке государства.
В 2009 американское правительство выделило 80 млрд дол на спасение General Motors и Chrysler’s.
Это далеко не полный список, лишь примеры известных вам компаний.
А теперь представьте, что если не помощь государства, то сейчас этих предприятий не существовало бы. И про БМВ, Фольксваген или Ягуар вы могли бы узнать только из учебников по истории.
А в Украине? Имущество КрАЗ продают с молотка.
Страна абсурда. У нас могут радоваться инвестициям в 100 млн дол. Инвест-нянь давать. И одновременно готовы потерять предприятие в которое уже вложено миллиарды дол.
У меня это в голове не укладывается. Что это за расп&зд@йское отношение к ключевым предприятиям?
Да, предприятие оказалось в трудном положении. И это значит, что его нужно уничтожить?
А никого не интересует сколько нужно вложить в создание подобного предприятия? Сколько нужно времени и денег?
Сколько нужно инвестиций, чтобы построить подобное производство? Сколько нужно времени и денег, чтобы освоить такое производство и научится делать самим? И не просто научится, а научится делать качественную продукцию и создать бренд.
Ведь КрАЗ это довольно известный бренд и производит довольно качественные военные грузовики! По этой причине они даже получили статус официального поставщика ООН!
А сколько поставщиков КрАЗа обанкротится? Сколько людей останется без работы? Насколько просядет спрос, которые создавали эти рабочие? Сколько потеряет бюджет от снижения деловой активности?
Этих негативных эффектов никто не считает. А стоило бы. Чтобы потом не чесать затылок как создавать рабочие места и где брать налоги.
Можно добавить о французах и итальянцах. У корейцев весь автопром -это сплошная господдержке во всех мыслимых и немыслимых формах.
По забороні увозити чужий автопром німцями можна дисертацію писати 🙂 Там і мита на увезення (до речі саме німці в євроасоціації наполягали, щоб проти наших машин і досі діяли мита (євросоюз чомусь і досі уважає, що наш автопром може скласти їм конкуренцію):) і еко стандарти, і супердотації. Наприклад, знаєш чому єврозавод Тесла будують в Німеччині а не в Словенії чи ще десь? А тому що Уряд Німеччини дарує на це аж 2,5 млрд євро! (Ну там ще щось вольсвагену і іншим).
А чому Тесла взагалі будує завод в ЄС, а не возить із США? Та тому, що, виявляється, не можна нормально увезти тачку із США в ЄС без мита (саме через мита на авто досі ЄС не підписує ЗВТ із США) і без стандарту Євро 5. Уявляєш, екологічна Тесла не відповідає екостандарту Євро 5! Думав цей стандарт про екологію?, ага, де там! нею лише прикриваються, а насправді на кожній детальці типу скла, ременях безпеки, фарах має бути штампик ” перевірено європейським інститутом стандартизації”! Все! Нічорта без штампика не увезеш! І європейці і нам це нав’язали, що б ми не купували американські тачки, але наші сертифікатори беруть по 300 долл хабаря і ігнорують цю вимогу (до того, як євробляхери протянули закон).
Але європейці продовжують наполягати, що би ми почали дотримуватись (а отже перестали купувати американські, корейські китайські). Окремо в цьому Євро кейсі можна виділити корупцію- чув щось про дизельгейт? Так от ЄС увів Євро 5 тпо дизелю так, що ніхто його не може виконати, а німці от якось виконували. Американці довго гадали як? (8 років гадали), аж поки не розібрали на мікрони фольсвагени і не виявили, що там в движок зашита програмка, яка при перевірці зменшує викиди!!! За це суперчесний німецький суд виніс суперстрашний штраф У 3 млрд Євро (ніщо у порівнянні з 8ма роками монополії на ринку ЄС) і 4 роки “умовно” інженеру, який взяв усю вину на себе. Жоден єврочиновник/перевіряючий, які 8 років нічого не помічали – не постраждав:) одним словом, саме Німеччина разом з маленькими французами і англійцями (італійські концерни уже всі належать німцям) виписали все так, щоб ніякий чужинець в ЄС із тачкою не потрапив. Китайці заради цього вимушені викуповувати вольво та Сітроен, щоб хоч якось продаватись в ЄС.
А, забув: чув, як єврокомісари (читай Німеччина) відреагували на купівлю нашим Васадзе польського автозаводу? Уявляєш, вони так злякалися наших дешевих Васадзівських ланосів, що оперативно, євродирективою (цілою великою євродирективою) наклали обмеження на цей завод виробляти не більше 70 машин на рік! І так, такими діями вони примушують своїх єврогромадян купувати автівки втридорога! Я вже не кажу про німецькі податки на старі авто (чим старіше тим вищий податок), які прямо таки примушують бідних німців купувати нові дорогі тачки втридорога. Скажи, ти цього всього справді не знав, чи вважаєш що так “німці не забороняють увозити чужий автопром”? Анекдот пам’ятаєш: ” Куме, заходьте на свіжину! – Я б з радістю, але у Вас зла собака” – Так отож!” . Так от це саме про німців в автопромі:) І саме завдяки такому хитрому прискіпливому автопротекціонізму у них автопром є, а у нас -немає.
А в чому користь суспільству від їх спасіння і у скільки це спасіння обійшлося. Звільнені робітники знайшли б нову роботу? Постраждали б тільки неефективні власники. Зате інші власники боялися б неефективності. І державам би не довелось витрачати кошти на спасіння вже цих, інших.
Якщо загалом, то може і немає, а якщо конкретної країни, то користь в знищенні конкурентів з інших країн і захопленні їх ринків а далі монопольний диктат цін. І там де немає цих власних, хай і не дуже ефективних компаній – там лижуть облизня і гнуть спину в полі, а там де вчасно і достатньо підтримали своїх, хай і не дуже ефективних, то там жирують в маслі і рясно спонсорують світом різні казки про ефективність вільних кордонів. Знаєте скільки нових автозаводів в неефективній протекціоніськії РФії? 30+! А знаєте як вони за 5 років наростили експорт автопродукції? З 2х до 4х млрд долл! Бензоколонка через санкції зайнялась протекціонізмом і вже починає збирати плоди.