Що може зробити кожен українець, аби зменшити ризики, які несе глобальне потепління?

0
1285

Журналісти запитують:
1. Пожежі пов’язують із глобальним потеплінням. Яка вірогідність, що такі масштабні пожежі можуть статися і в Україні?
2. Які регіони мають найбільші ризики та які можуть бути втрати?
3. Що може зробити кожен українець, аби зменшити ризики, які несе глобальне потепління?

Відповідаю:
Кліматична криза — це загальнопланетарна проблема. ЇЇ причини — у в економічній та політичній системах, заснованих на неоліберальній ідеології та капіталізмі.

Простий українець мало що може зробити в цих умовах, щоб позбутися проблем, які несе глобальне потепління. Потрібні узгоджені дії на рівні країн-лідерів, країн найбільших забруднювачів щодо зменшення викидів та поступової відмови від викопного палива як джерела енергії, щоб зменшити катастрофічні наслідки та знищення екосистеми планети як такої. Нажаль, сьогодні ми майже не бачимо політичної волі від найвпливовіших лідерів світових держав. А в нашій державі «кліматична криза» взагалі відсутня в політичному порядку денному.В Україні потрібні дуже прості речі, спрямовані на відновлення екосистем, відмову від надексплуатації землі та концепції нескінченного економічного росту, який неможливий в умовах обмеженого обсягу ресурсів. Питання національного інтересу повинно бути поставлено понад інтересами закордонних транснаціональних інвесторів, які зацікавлені в розпродажу, а не розвитку природних та державних багатств нашої країни.

А це дуже прості кроки:
1) Відновленні екологічного контролю та реального покарання за екологічні порушення
2) Зменшення площі ріллі та заборону розорювання нових ділянок
3) Заборона вирубки лісу та програма насадженні нових лісів
4) Підвищення ефективності сільського господарства замість існуючих латифундій: диверсифікація, впровадження агроекологічних практик, заборона експорту сировини, відновлення кооперації та розвиток дрібного фермерства. Наразі бачимо повну відсутність довгострокового стратегічного планування сталого розвитку країни, відновлення та збереження навколишнього середовища з урахуванням питання національного інтересу.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь
Captcha verification failed!
оценка пользователя капчи не удалась. пожалуйста свяжитесь с нами!