РІЧНА ІСТОРІЯ ДОВКІЛЛЯ НА ПРИКЛАДІ ОДНОГО ПОЛЯ В КАРТИНКАХ

0
1277

Мешкаючи ближче до землі, а значить і ближче до фундаментальних подій в навколишньому середовищі, мені не доводиться кудись далеко їздити, щоб відслідковувати процеси, що в ньому відбуваються. Луки знаходяться в 50 м від мого будинку, степи в 400 м, найближча рілля в 300 м. Тому коли розпочалися пилові бурі навесні цього року, то щоб відслідкувати процеси на землі мені достатньо було витратити 5 хв., щоб дістатися пішки до найближчого «наглядного посібника». В цьому пості головну роль будуть відігравати фотографії та мої коментарі до них.

Однак, заздалегідь хочу дати загальне коротке пояснення. Поле, про яке йде мова, знаходиться на Донеччині. Сівозміна на ньому виглядає дуже просто, навіть примітивно: один рік зернові, інший рік соняшник. В цьому році був саме соняшник. Боюсь бути упередженим, тому заздалегідь вказую про наступне.

Безумовно в цьому році була посуха (хоча коли її у нас не було?!). Однак, зернові вродили більш-менш добре. В природному середовищі дефіцит вологи особливо не відчувався. Принаймні сіна люди накосили вдосталь. Звісно, друга половина літа є вкрай важливою щодо опадів для соняшника.

Але враховуючи ризикованість нашої зони землеробства завжди варто пам’ятати, що тут вкрай важливо не просто дочекатися літнього дощу, але й зберегти вологу, яка хоч інколи потрапляє в цю землю.

Однак, коли ґрунт обробляється з року в рік, гумус мінералізується, а структура ґрунту втрачається, то верхній шар його перетворюється на аморфну глевку масу, яка не здатна поглинати воду по всьому профілю. (Тим більше ці процеси посилюються, якщо така територія має хоча б невеличкий нахил). Оскільки 54-57 % України це рілля, то варто усвідомлювати, що історія цього поля це в тій чи іншій мірі історія більшої частини території України протягом цього року (аграрного сезону).

Отже, дивіться фото, читайте коментарі та робіть висновки.

P.S. Буду вдячний за мінімальну підтримку моєї еко-блогерської діяльності
Картка ПриватБанк: 5169 3305 1885 1388
Якщо є графа «Призначення платежу», то вказати: КВЕД 90.03

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь
Captcha verification failed!
оценка пользователя капчи не удалась. пожалуйста свяжитесь с нами!