На тлі заяв нового прем’єра про те, що землю зможуть купувати іноземні громадяни, час замислитись про питання продовольчої безпеки.
“Нам нужно позволить операции с землей для всех, кто имеет возможность сейчас ее обрабатывать, в том числе для иностранных граждан, но при условии, если они регистрируют юридическое лицо в Украине и здесь платят налоги. То есть фактически, де-юре, доступ к праву покупки земельного участка будет иметь украинец – физическое лицо и украинское юридическое лицо”, – сказал Гончарук.
Час спитати Гончарука, як держава буде забезпечувати власне населення дешевими та якісними продуктами?
Сьогодні Україна вирощує рапс, соняшник та кукурудзу. Якщо земля перейде до власності транснаціональних або російських компаній (ми ж розуміємо, що вони теж належать до іноземних громадян) – вже ніхто не зможе вказати що їм вирощувати на своїй приватній землі. Чи вирощувати взагалі… І куди потім це продавати.
В державі сьогодні геть відсутнє стратегічне планування не тільки щодо енергетичної безпеки, але ї продовольчої безпеки громадян. Навіть в сільськогосподарський сфері ми не розуміємо власних переваг та не піднімаємо питання “НАЦІОНАЛЬНОГО ІНТЕРЕСУ”. Як зручно все покласти на “мудру руку вільного ринку”, які все врегулює.
І ось результат: Рапс на сніданок, соняшник на обід, кукурудза на вечерю. Навіщо нам стільки рапсу та кукурудзи, коли не вистачає звичайних повсякденних продуктів?
Картопля з Єгипту, томати, перець та огірки з Туреччини, часник і гречка з Китаю, цибуля з Голландії, молода капуста – з Македонії.
Сьогодні, під гаслами “вільного ринку” ми не здатні забезпечити населення основними продуктами харчування. При дефіциті зовнішньоторгового балансу, “житниця Європи” витрачає дорогоцінну валюту на закупівлю за кордоном того, що могли б вирощувати самі. Зверніть увагу – ЖОДНОЇ ЗГАДКИ нового кабміну про підтримку та розвиток цієї галузі – дешевих кредитах, пільгах, та зменшення оподаткування. НІ – МИ БУДЕМО ПРОДАВАТИ ЗЕМЛЮ. Як Держава без землі буде годувати власне населення? Я вже писав про те, що податки від сільського господарства – це жалюгідний відсоток від доданої вартості того, що ми добровільно віддаємо і сьогодні іноземним власникам та орендарям.
“Также он отметил, что в сотрудничестве со Всемирным банком рассматривается 25 разных сценариев открытия земельного рынка и выбирается тот, от которого экономический рост был бы максимальным.”
Забули, як завжди, спитати народ. Нас дурять брехливими показниками – ВВП, “економічнє зростання”. На звичайні прості запитання в них немає відповідей: ЩО САМЕ народ отримав від “економічного зростання” минулих років, окрім зростання цін, пального, курса долара, безробіття та податків.
Владу знову захопили невігласи та злочинці. Не дай себе надурити – СПИТАЙ ЗЕЛЕНСЬКОГО, ДЕ ТВОЇ ЗАКОННІ 2 ГА?
Максим Голосний
ДЛЯ ДОВІДКИ
Протягом наступних 10 місяців рекордсменами зі зростання цін на продуктовому ринку будуть картопля і яблука. Про це у коментарі УНН розповів голова Союзу українського селянства Іван Томич. “Зокрема картопля, у порівнянні із аналогічним періодом минулого року, подорожчає втричі. Це – десятимісячна перспектива”, – розповів він.
Крім того, зросте вартість хліба. На 20-25%, уточнив Томич.
У 2018 році Туреччина зміцнила свої позиції найбільшого постачальника овочів на ринок України, збільшивши свою частку в постачанні до 48%. На поставках в Україну продуктів овочевої групи Туреччина за рік заробила близько $ 50 млн, пише EastFruit.
Понад 70% цієї суми припало на постачання турецьких томатів, і ще близько 30% – на огірки та перець тепличний. Протягом року Туреччина збільшила поставки на український ринок на 70% швидше, ніж інші ключові постачальники овочів.
Крім Туреччини, великими експортерами овочів в Україні були також Польща, Нідерланди, Китай та Іспанія. Польща поставляла в Україну широкий перелік овочів, серед яких провідні позиції займали суміші заморожених овочів і листові салати. Голландія постачала переважно цибуля, перець солодкий, картопля, помідори, листові салати і баклажани. З Китаю Україна імпортувала переважно сушені овочі та часник, а з Іспанії – перець солодкий (болгарський), томати, баклажани, часник, селера, огірки та гарбузи.
Варто також відзначити зростання поставок овочів з Македонії в Україну на 85% за рік на суму близько $2,7 млн. Майже 100% імпорту з Македонії – це молода (рання) капуста, яку в цій країні починають збирати значно раніше, ніж в Україні, і яка користується стабільним попитом на українському ринку вже багато років.
Україна в 2018 році також збільшила імпорт овочевої продукції з Італії, Єгипту та Індії. З Італії ввозили рукколу, цикорій, шпинат та інші зеленні культури і салати, а також цвітну капусту і брокколі. З Єгипту імпортували картоплю, часник, сушені овочі, листовий салат, цвітну капусту і брокколі, а також томати. Індія експортувала в Україну сушений лук і консервовані огірки у великих діжках, які в подальшому расфасовувались в Україні.