ПРЕЗИДЕНТ ЛІКВІДУВАВ СУДИ

Схоже, нами править диверсант, а не українець

0
2159

2017-й закінчувався якось зовсім погано. Юридичні новини валили з ніг і вбивали мозок. Нові процесуальні кодекси, які писали різні автори, між собою зовсім не знайомі. І яких хочеться бити підручниками по голові всіх разом і кожного окремо. Безперервні виправдувальні вироки ворогам, вбивцям, сепарам та крисіним. Слідчі, які тепер о п’ятій годині ранку збираються зі всієї області до дверей одного-єдиного суду на всю область. Цинічне призначення по життєво суддів, що позбавляли автомайданівців прав за поїздку до Межигір’я. Рівно через чотири роки після тої поїздки. Навіть спотворений закон про Антикорсуд, який віддає ще не створений суд під повний контроль ВККС та Президента.

Виявляється, що це були квіточки. Вчора ми отримали ароматні ягідки від Президента. Він мав право ліквідовувати суди до 31 грудня і він скористався своїм правом по повній.

В останній робочий день 2017-го, поки вся країна закінчувала корпоративи і переходила до олів’є, Президент ліквідував 117 районних судів та 71 апеляційних, господарських та адміністративних судів по всій Україні. Тихесенько, щоб ніхто не звернув уваги.

Судді сьогодні прокинулись в новій реальності, в якій треба переводитись. Відкриють п.7 ст.16_1 Перехідних положень Конституції України і прочитають, що «переведення судді з одного суду до іншого здійснює Президент України на підставі відповідного подання Вищої ради правосуддя». Розумні люди і самі все зрозуміють.

А з моменту створення окружних судів і призначення до нього перших суддів, районні суди ліквідовуються, всі справи передаються до окружних судів, проходять повторну процедуру автоматичного розподілу.

І ПОЧИНАЮТЬ СЛУХАТИСЬ СПОЧАТКУ.

СПО-ЧАТ-КУ.

Всі кримінальні, адміністративні, цивільні, господарські. Справи Майдану, вбивства, зґвалтування, крадіжки, зловживання, хуліганки і ДТП, розірвання шлюбу, стягнення боргу, поділ будинку, стягнення пенсій, і будь що взагалі – спочатку. З повторним вивченням доказів, відводам суддям і повторним допитом потерпілих і свідків, деякі з яких вже на заробітках, або на все махнули рукою. Всі свідки вбивства Небесної сотні прийдуть свідчити знову? Не певен. Коли буде вирок? Міг бути через рік, тепер може ще через три роки, якщо буде взагалі. Справедливість, правосуддя? Ні, не чули. Звернення родин Небесної сотні особисто до Президента з благанням не підписувати ці укази – теж не почули.

Про розгляд цивільних, трудових та пенсійних справ сторони можуть забути дуже надовго. Не до них зараз буде. Про здоровий глузд теж можете забути. Одна печатка окружного суду на декілька будівель старих районних судів, в яких і будуть сидіти судді. І сторони, слідчі і адвокати, які їздять з району до району, щоб поставити ту печатку.

А строки тримання під вартою йдуть, тримати вічно у СІЗО не можна. Вбивці, ґвалтівники і крадії потихеньку підуть на волю. Ще не всі беркутята збігли до росії? Ну то ним подарують ще один великий шанс це зробити. Строки притягнення до відповідальності скінчились? Ну що поробиш — таке життя.

Вам не сподобався вирок по Крисіну? У мене погані новини. Тепер таких Крисіних будуть сотні.

29 грудня 2017-го – день катастрофи правосуддя. Запам’ятайте цей день. І запам’ятайте, хто це зробив.

Джерело

За роки юридичної практики я бачив дуже багато, але мені навіть уявити щось подібне було важко.

Судді з опівночі не припиняють з’ясовувати відповідь на два найважливіші питання:
— Чи відповідають нормам Закону, і власне якого Закону, Укази Президента України про ліквідацію судів?
— Чи можуть судді розглядати справи, починаючи з 02 січня 2018 року?

Правда ж чудово? Ніхто в Україні достеменно не знає, а чи є взагалі на цей момент суди в Україні. Спори йдуть і справи, можливо, будуть слухати, але крапку у цих спорах і справах буде ЄСПЛ ставити.

Anna Bond разом з Roman Maselko та 4 іншими особами.

От всі думають про святкування Нового року, а я думаю — про ліквідацію судів… З огляду на мою роботу, я маю застосовувати діюче законодавство і здійснювати його аналіз.
Уважно прочитав указ про ліквідацію свого суду, в мене виникло одне питання: а які правові підстави ліквідації судів УКАЗОМ ПРЕЗИДЕНТ існують на сьогодні відповідно до ДІЮЧОГО закону? Друзі, може я чогось не розумію, допоможіть мені!

29 грудня 2017 року Президент України підписав Укази № 455/2017 «Про ліквідацію апеляційних адміністративних судів та утворення адміністративних апеляційних судів в апеляційних округах», №454/2017 «Про ліквідацію апеляційних господарських судів та утворення апеляційних господарських судів в апеляційних округах»,№453/2017 «Про ліквідацію місцевих господарських судів та утворення окружних господарських судів», №452/2017 «Про ліквідацію апеляційних судів та утворення апеляційних судів в апеляційних округах», №451/2017 «Про реорганізацію місцевих загальних судів», №450/2017 «Про ліквідацію та утворення місцевих загальних судів», №449/2017 «Про ліквідацію та утворення місцевих загальних судів».
У тестах вказаних указів визначено, що вони прийняті відповідно до підпункту 6 пункту 16-1 розділу XV «Перехідні положення» Конституції України, частини третьої статті 19, частини другої статті 21, пункту 40 розділу XII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про судоустрій і статус суддів».
Пунктом 6 пункту 16-1 розділу XV «Перехідні положення» Конституції України встановлено, що до впровадження нового адміністративно-територіального устрою України відповідно до змін до Конституції України щодо децентралізації влади, але не довше ніж до 31 грудня 2017 року, утворення, реорганізацію та ліквідацію судів здійснює Президент України на підставі та у порядку, що визначені законом.

Єдиним діючим законом, на яке міститься посилання у вказаному пункті перехідних положень є Закон України «Про судоустрій та статус суддів» в редакції 02.06.2016 року, статтею 19 якого визначено наступне: «Суд утворюється і ліквідовується ЗАКОНОМ. Проект закону про утворення чи ліквідацію суду вносить до Верховної Ради України Президент України після консультацій з Вищою радою правосуддя». При цьому, Закон України «Про судоустрій та статус суддів» в редакції 07.07.2010 року(Відомості Верховної Ради України, 2010 р., №№ 41-45, ст. 529; 2015 р., №№ 18-20, ст. 132 із наступними змінами) застосовуватися не може, оскільки його визнано таким, що втратив чинність з дня набрання чинності Законом України «Про судоустрій і статус суддів» від 02.06.2016 року, крім положень, зазначених у пунктах 7, 23, 25, 36 цього розділу, що прямо зазначено в пункті 2 Прикінцевих та Перехідних положень.

Отже, на якій правовій підставі суди було ліквідовано Указами Президента України?

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь
Captcha verification failed!
оценка пользователя капчи не удалась. пожалуйста свяжитесь с нами!