Польский Минфин опубликовал список самых лучших компаний-налогоплательшиков – первая троица это государственные предприятия. А в первой десятке их пять.

Український Кабмін затвердив перелік об’єктів великої приватизації державної власності на 2018 рік.

Відчуйте різницю. Під гаслами “мудра рука ринка все розрулить” та “державне= неефективне” треба роздербанити залишки державного майна. Ну який нормальний інвестор прийде в страну без верховенства права, у стані війни?

Проблема не у формі власності. Проблема в постановці цілей. Про те, що державне може бути НАДефективним, доведено азіатським досвідом.

Мені вже набридло спростовувати ліберальні штампи про ринок землі, про необхідність роздержавлення. Але я, пересилюючи себе, продовжу це робити.
Поки ми їх повторюємо як мантри, які не потребують доказу і убожіти, інші країни зростають, а їхні громадяни багатіють.

Рівень життя китайців навіть в депресивних регіонах перевищив рівень добробуту в Україні.

За даними tradingeconomics.com середня заробітна плата в Україні склала 7828 гривень у лютому 2018 році ($300), тоді як в північносхідному Китаю середня заробітна плата на рівні 4500 юанів ($712).

У 2018 році Піднебесна досягла показника країни в світі з найбільшою кількістю підприємств (бізнесу). В березні цього року була зареєстрована цифра в 100.2 млн. підприємств у Китаю, при цьому 70% від цієї цифри – це бізнес який належить фізичним особам.

Для досягнення економічного розвитку в нових умовах необхідно мати суспільний консенсус щодо перспективи та віру людей у майбутнє країни. І в даний момент це є в китайській спільності, більш того, людей підбадьорюють позитивні реформи влади направлені на збільшення добробуту людей.

В Китаї кажуть 人心齐,泰山移 ren xin qi, tai shan yi – коли люди разом, то можна і гору Тайшань пересунути.

Зараз вони працюють над пересуненням абстрактної гори в вигляді бідності та бар’єрами на шляху до подальшого зростання економічного добробуту людей.

Джерело

Добавить комментарий