Пенсіонери при владі — шкода громаді

0
2375

Чому засуджений за корупцію Орлівщинський сільський голова продовжить головувати, та як це змінити.

На громадських зборах, які відбулися в суботу, мешканці Орлівщини вирішили створити об’єднану громаду з Піщанкою, Знаменівкою та Меліоративним, згідно перспективного плану, затвердженого Кабінетом міністрів. Цей напрямок був також затверджений сесією сільської ради, яка відбулася відразу після заходу. Але ж на тій же сесії розглядалось питання звільнення з посади голови сільської ради Гаценко, якого визнано винним у скоєнні кримінального злочина за ст. 369-2. «Зловживання впливом», який і досі виконує обов’язки сільського голови, хоча мав би бути звільнений відразу після отримання сільською радою обвинувального вироку, відповідно до закону… На цьому наполягає і прокуратура, і НАЗК.

Відповідно до частини третьої статті 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» повноваження сільського, селищного, міського голови можуть бути припинені достроково у випадках, передбачених статтею 79 цього Закону, що має наслідком звільнення його з посади.

Статтею 79 цього Закону визначено, що повноваження сільського, селищного, міського голови, вважаються достроково припиненими у разі:

3) набрання законної сили обвинувальним вироком щодо нього;

Таким чином, депутати Орлівщини не тільки в черговий раз порушили закон, але й заклали міну уповільненої дії у створення майбутньої громади, яку самі ж вони затвердили попереднім питанням: якщо Гаценко продовжуватиме головувати на сесіях, рішення цих сесій будуть оскаржені в судах противниками створення об’єднаної громади, а саме – найманцями Нестеренка, і плани мешканців жити в громаді з бюджетом у майже 200 мільйонів гривень будуть поховані!

Чим керувались депутати і посадовці сільради?

Так, місцеве самоврядування є досить незалежною формою реалізації влади в Україні. Але незалежність має свої межі – не можна бути незалежним від законів та Конституції України, як вирішили собі орлівщанські депутати. Так само має межу і колективна відповідальність, яка буде переходить в персональну коли приймаються рішення, які суперечать діючему законодавству України.

Колективна (солідарна) конституційно-правова відповідальність наступає для всього депутатського корпусу сільської, селищної ради незалежно від діяльності окремого депутата шляхом дострокового припинення повноважень ради за наявності передбачених законом юридичних підстав і вона має місце у таких випадках:

  1. …якщо сільська, селищна рада прийняла рішення з порушенням Конституції України, законів України, прав і свобод громадян, ігноруючи при цьому вимоги компетентних органів про приведення цих рішень у відповідність із законом;
  2. якщо сесії сільської, селищної ради не проводяться без поважних причин у строки, встановлені законом України про місцеве самоврядування, або сільська, селищна рада не вирішує питань, віднесених до її відання.

обов’язками посадових осіб місцевого самоврядування є:

  • дотримання Конституції і законів України, інших нормативно-правових актів, актів органів місцевого самоврядування;
  • недопущення дій чи бездіяльності, які можуть зашкодити інтересам місцевого самоврядування та держави.

Рішення в порушення Закону приймали певні люди з якихось незрозумілих причин, мешканці вашого села – директора або вчителі шкіл, працівники ваших медичних закладів і просто пенсіонери — може не схотіли «створювати конфлікт», а може й самі пов’язані круговою порукою. Люди, яким ми знову і знову віддаємо право керувати нашими населеними пунктами. Які начебто мають мудрість та життєвий досвід, а насправді позбавлені жодного бажання розбиратись в суті питання, розвиватись, вчитись, ставити закон понад власними інтересами і відповідно — тягнуть нас у минуле.

Це рішення не має виправдання. Але ви самі дали їм це право, самоусунувшись від відповідальності або впевнені в тому, що влада — це не для молоді.

Зрозумійте — вам не треба чекати пенсії, щоб вирішувати долю свого села.

Я наведу декілька прикладів наймолодших голів сільрад, яким вистачило сміливості піти у владу та взяти на себе відповідальність за добробут громади. Про декого з них ви мабуть вже чули:

24-річний Артем Кухаренко, село Подольске Черкаської області

26-річна Мар’яна Масляк головує над чотирма селами Франківщини

Студент-четвертокурсник львівського вишу Віталій Дяків обраний на посаду голови села Давидів, що в 15 км від Львова, 22 роки.

Староста с. Волоське Новоалександрівської об’єднаної громади на Дніпропетровщині, священник Пінчук Андрій, 38 років. Має 15 дітей. З діяльністю створеного ним фонда можна ознайомитись тут

Голова Єлизаветівки (Петриківського району) Максим Голосний, 36 років. Відомий на дніпропетровщині громадський діяч та борець з корупцією. Автор славнозвісного плаката «про бабусю і кота».

Тимановський сільский голова (Шосткінський район), 26-річний Сергій Мальцев

Голова с. Спаське (Новомосковського району) Горб Андрій, 34 роки

Коли настане Ваш час? Він вже настав!

Так як же цього добитися молодим і талановитим членам громади Орлівщини?

По-перше – не боятися. Діяльність депутата або голови здається якоюсь жахливою та незрозумілою. Насправді це не так — якщо ці функції зрозуміли навіть радянські пенсіонері, які навіть не взмозі впоратися з Windows, то чому не зможете ви?

Почніть ходити на сесії сільради. Всі сесії проводяться гласно і відкрито – це основні засади роботи місцевого самоврядування в Україні. Розберіться з переліком питань, які там розглядаються. Отримайте бюджетну інформацію: спочатку – загальну, потім – детальну. Розберіться з доходами та видатками. Ви отримаєте цікаві дані та уявлення про те, як заробляє ваша громада та чи ефективно використовуються ці кошти. Зробіть та оприлюдніть ці висновки. Набути авторитет не важко — треба лише працювати заради людей (дійсно працювати, а не тільки наголошувати про це). Вже на цьому етапі у вас з’являться ідеї та пропозиції розвитку. В тому числі — для майбутньої передвиборчої кампанії. За півроку ви будете відчувати себе у сільраді як риба у воді.

Якщо вам відмовляються надавати будь яку інформацію – надсилайте письмовий запит «Про доступ до публічної інформації». Ненадання відповіді є корупційним правопорушенням.

Не бійтеся нікого образити, не реагуйте на провокації в стилі «навіщо це тобі, ти що мені не довіряєш, ти нас не поважаєш?) – так, у вас є право не довіряти сільраді, голова якої засуджений за корупцію а депутати відмовляються його звільняти, кажучи що це «на користь громаді». Дійте відповідно до закону і правда завжди буде на вашому боці. Пам’ятайте, що головне – не стосунки з тим або іншим односельцем, який тимчасово представляє інтереси виборців. Головне – це розвиток спроможностей громади, розвиток вашого населеного пункту, який потерпає від корупції, бездіяльності або неефективної роботи його посадовців. Розвиток вашого села – це ваше майбутнє, добробут вашої родини і односельців. Все це залежить саме від вашої небайдужості та активності.

Не лякайтеся, якщо вам щось не зрозуміло. Пам’ятайте, на будь-яке ваше питання вже є відповідь в інтернет. Соціальні мережі, громадські діячі та небайдужі голови і депутаті інших сільрад готові поділитися з вами своїм досвідом, зразками запитів, документів та скарг!

У об’єднаній громаді обов’язково буде створений центр юридичної допомоги та база знань для депутатів та громадян, щоб ніхто не залишився на самоті зі своїми проблемами. Будуть проводитися круглі столи та семінари щоб підвищити юридичну грамотність кожної відповідальної особи.

Гуртуйтеся, розподіляйте обов’язки, формуйте та наповнюйте власний бюджет завдяки краудфандінгу – набувайте досвіду і ідей, створюйте робочі групи, прототип команди, яка буде працювати на майбутніх виборах, а потім — і безпосередньо в органі місцевого самоврядування.

«Мудрість та життєвий досвід», отриманий з радянських часів, вже не на часі. Сьогодення вимагає від керівників вміння швидко вчитися, швидко діяти, та змінюватися відповідно вимогам часу. Незалежність, сміливість, принциповість, володіння сучасними інформаційними технологіями, організаторські навички, нестандартне мислення – саме цим критеріям повинен відповідати керівник громади 21-го століття.

Особисто я дуже хотів би бачити в наших населених пунктах оновлений молодий склад депутатського корпусу, заряджений ідеями та бажанням розвивати свої території. Готов відповідати на ваші запитання та допомагати в міру своїх можливостей. Вже є багато прикладів того, як покращилось життя в громадах, де небайдужа молодь бере владу у свої руки. Досить вагань! Досить пенсіонерів, досить спогадів «про краще минуле». Досить корупції і особистої вигоди. Наше майбутнє в наших руках!

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь
Captcha verification failed!
оценка пользователя капчи не удалась. пожалуйста свяжитесь с нами!