Як стало відомо, Кабінет Міністрів України планує 3 січня 2013 року затвердити Угоду про розподіл продукції з компаніями Chevron, Shell та ExxonMobil на видобування вуглеводнів на Олеській, Юзівській та Скіфський ділянках.
Цей проект неоднозначно сприймається українським суспільством.
Науковці, громадськість занепокоєні негативними наслідками та ризиками для довкілля. На відміну від європейських країн, українські урядовці протягом останніх 8 місяців намагаються йти шляхом силового продавлювання рішення, без ґрунтовного дослідження наслідків видобування, обговорення та врахування точки зору місцевих громад, їх представницьких органів. Ігноруються застереження науковців-екологів та переважної більшості екологічних громадських організацій.
Десятки зустрічей, дискусій, протестних акцій, прес-конференцій, інформації в ЗМІ завершились 12 грудня 2012 р. проведенням національного круглого столу (детальніше – https://www.ecoleague.net/5623003-169-2669.html).
У засіданні взяли участь представники усіх регіонів України – народні депутати, провідні українські науковці, фахівці у галузі геології, енергетики, представники місцевих громад, громадських природоохоронних організацій, засобів масової інформації, та сформували спільне бачення – Національну платформу щодо оцінки негативних наслідків для довкілля та життєдіяльності населення від видобування сланцевого газу в Україні (детальніше – https://www.ecoleague.net/5623003-169-2674.html).
Вже розпочато національну кампанію «Ні – сланцевому газу в Україні», в рамках якої відбуваються інформаційні акції, роз’яснювальна робота з місцевими громадами, збір підписів проти видобування сланцевого газу в Україні.
Закликаємо усіх, хто усвідомлює свою відповідальність перед нинішнім та прийдешніми поколіннями та прагне захистити природне середовище, направити листи і телеграми на адресу Уряду України (Кабінет Міністрів України, 01008, м. Київ, вул. Грушевського, 12/2) з вимогою припинити реалізацію проекту з видобування сланцевого газу, який є небезпечним для довкілля та життєдіяльності громадян України.
З повагою,
голова Всеукраїнської екологічної ліги
Т. Тимочко