Павло Хазан: Якщо людям не важливо які приймаються закони, в країні може початися диктатура

0
1869

Павло Хазан — яскравий представник нового покоління, поки більше відомий у міжнародному екологічному русі, чим у рідному місті.  Ми вважаємо, що нашим читачам буде цікава його думка про найважливішу політичну подію — виборах до Верховної Ради України.

«Я на вибори не ходжу, там все вирішено і знову ця  «наволоч» будуть при владі», «Політика — брудна справа» — так вважають чимало людей. А що Ви думаєте з цього приводу?

Оце такий  глас народу… Але якщо він нехтує своїм правом наймати депутатів для створення законів держави і контролю за їх виконанням – то робить найкращий подарунок можновладцям. Хід їхньої думки простий: «Можете  поглузувати над нами  і навіть посварити нас на своїй кухні, але  голосочок-то ваш нам віддайте, а ми, може, вам іграшуку, прапорець, льодяник на паличці дамо взамін, або навіть пісочок завеземо. А то й зовсім не ходіть на вибори — ми все за вас зробимо, як нам потрібно». Боляче бачити як дорослі, розумні люди перетворюються на  малих діточок в найвідповідальніший час виборів — найму  на роботу тих, хто за законом визначатиме протягом  кількох років.

 

Тож як простій людині знайти такого депутата, за якого хотілося б проголосувати?

Дійсно, як ми отримуємо інформацію і як вона впливає на вибір кандидата? А по суті питання — як вибирають, наприклад, потрібну дорогу річ для дому? Не думаю, що для розумної людини досить подивитися добре проплачену, але дурнувату рекламу по телевізору в перерві між серіалом. Для  виборця важливо достеменно розібратися в тому, що йому пропонують. Коли щось посилено рекламують, то варто задуматися, може це неякісний товар. А рекламують цей «товар» у рекламних листках, які ми за звичкою називаємо газетами. Але це вже давно не відповідає дійсності — незалежних видань у нас в країні більше не існує.

Більш освідченні виборці дізнаються про кандидатів з численних сайтів, відвідавши місцеві офіси партій або просто зателефонувавши самому кандидату. Активний виборець швидше за все піде на зустріч з кандидатом, або навіть може організувати її для своїх колег, сусідів, товаришів. Я щиро вірю, що мої виборці саме такі.

Що Вас спонукало вплутатися у виборчу кампанію в якості кандидата в депутати?

Спонукало природне бажання очистити наше життєве середовище від брехні, продажності та зради, пробудити моїх земляків підняти голови і зрозуміти, що потрібно не чекати «доброго пана», а брати штурвал у свої руки. Адже для того, хто нікуди не прагне, немає й погожого вітру. Спонукала турбота про майбутнє наших дітей.

Адже доведеться відповідати на їхні запитання, що ми зробили задля того, щоб вони та їхні діти жили у цивілізованій квітучій державі? «Для вільного життя відшукуй змогу щоденно битися за перемогу» — ці рядки з «Фауста» Гете зараз актуальні як ніколи. Ну а знання та досвід громадсько-політичної та наукової діяльності дають мені підстави вважати, що зможу ефективно і корисно працювати в парламенті.

Робота народного депутата полягає в тому, щоб пропонувати нові законопроекти, внесення поправок в ті, що діють, участі у дебатах та індивідуальному голосуванні. З чим ви збираєтеся прийти у Верховну Раду?

Я брав участь в підготовці понад 20 законопроектів, які покликані сприяти значному поліпшенню соціальної, економічної та екологічної ситуації в країні. Переконаний, що питання цих трьох сфер життєдіяльності необхідно вирішувати лише в комплексі. Крім того — у мене є чіткі пропозиції по рішучому виведенню економіки з тіні, поверненню українських грошей з офшорів, нещадному руйнуванню павутиння корупції.

Це, за нашими розрахунками, дозволить збільшити, як мінімум, удвічі пенсії та соціальні виплати. А наші пропозиції по захисту і реальній підтримці вітчизняного наукомісткого малого і середнього бізнесу може забезпечити створення мільйонів високооплачуваних робочих  місць.

Велике значення має і радикальна реформа державних інституцій — створення  незалежних судів, перетворення правоохоронних служб, формування дієвого, відкритого для громадськості контролю над виконанням законів. А що стосується індивідуального голосування, то ясно, що ті, хто голосує чужими картками, коять злочин, і ці голоси не мають бути враховані. Але якщо людям не важливо як і які приймаються закони, то в країні може початися диктатура.

З Вашої біографії ми знаємо, що Ви приймали і берете активну участь у житті різних міжнародних зелених організацій. Наскільки це може бути Вам у нагоді, як народному депутату?

Я стажувався парламентах Шотландії та Великої Британії, зараз співпрацюю з парламентарями Австралії, Європейського Парламенту та Грузії. І я переконаний в тому, що швидко і ефективно можна досягати результату при чесній роботі і підтримці суспільства.

Я вважаю, що молодий український політик повинен мати саме таку базу, серйозні знання і досвід. З європейської точки зору, ми маємо не владу, а клуб за інтересами. І цю систему треба рішуче  зламати!

Мені пощастило стажуватися під керівництвом Лорда МакКласки та британського політолога професора Бріваті, працювати разом з такими відомими особами в європейській політиці, як Ребека Хармс і Данієль Кон-Бендіт, з багатьма іншими британськими депутатами і депутатами Європарламенту.

Протягом життя я вів і веду активну суспільно-політичну діяльність,  пройшов багаторічну хорошу школу, як в Україні, так і за її межами. Це робота з багатьма міжнародними організаціями, представниками європейських політичних сил.

Від якої політичної сили Ви йдете на вибори?

Вже 15 років я є членом Партії Зелених України, зараз є українським представником в Європейській Зеленій Партії, також очолюю Дніпропетровську обласну організацію. Я беру участь в зеленому русі вже 20 років.  Ще у школі створив неформальну організацію, а в 1993 р. став засновником першої незалежної екологічної молодіжної організації в нашій області — Молодіжної  екологічної ліги Придніпров’я. Очолював Молодіжну комісію Української екологічної асоціації «Зелений світ».

Наша партія створена «знизу» активістами Зеленого руху України ще до проголошення незалежності нашої Батьківщини. Вона формувалася як політичне крило Зеленого руху і ставила своєю метою перехід України на шлях екологічно сталого розвитку.

Але цієї партії немає серед лідерів передвиборної гонки. Чи не думали Ви про те, щоб реалізувати Ваш потенціал, приєднавшись до більш популярної політичної сили або спробувати обратися як безпартійний кандидат?

Як я вже сказав, в Зеленому русі я вже 20 років і не збираюся змінювати свою ідеологію. Не приховую — були пропозиції й від різних політичних сил, та від деяких заможних інвесторів.  Але моя мета — не потрапити за будь-яку ціну до парламенту, а зберегти і розвинути себе як особистість, якій можна довіряти.

Переді мною не раз стояв вибір — піти працювати топ-менеджером у велику бізнес структуру, або займатися суспільно-політичною діяльністю. Відкривалися також і дуже спокусливі можливості високооплачуваної роботи за кордоном. Але я зробив свій вибір.

А як же Ви збираєтеся діяти,  опинившись в парламенті без союзників?

Я сподіваюся, що у Верховну Раду будуть обрані чесні і грамотні люди, патріоти своєї країни, які налаштовані на роботу на благо народу. Готовий обговорювати з ними усі мої пропозиції, а також підтримати корисні ідеї майбутніх колег. Можливо вдасться сформувати незалежну групу або фракцію. Я готовий працювати і з партійними фракціями.

Працюючи помічником-консультантом народного депутата, я вивчив внутрішнє життя Верховної Ради: тактику дій, «підводні камені», механізми їх подолання. Я готовий своїм прикладом показати як можна використати політичні можливості для перетворення України в квітучу країну.

Чому Ви вирішили балотуватися саме по 27-у округу?

Ми живемо тут, на бульварі Слави з дружиною та синами. І я чудово знаю проблеми та турботи жителів цього мікрорайону, та й усього округу. Разом з мешканцями  ж/м Перемога я захищав Бульвар Слави від рейдерського захоплення. Я був одним з організаторів громадської кампанії по захисту зелених зон від незаконного будівництва.

Ми виграли 3 суди у Дніпропетровської міської ради. Разом із жителями Ігрені, ми змусили владу закрити звалище, яке незаконно існувало більше 10-ти років. Завдяки громадській кампанії на ж/м Південний були встановлені очисні споруди на крахмало-патоковому заводі. Якщо я буду обраний народним депутатом, то отримаю можливість вирішувати ці питання у сотні разів ефективніше.

Звичайно, зміни у житті цього округу безпосередньо залежать від загальнодержавної політики, але є багато специфічних проблем моїх земляків, для подолання яких я буду використовувати усі мої повноваження. Адже працювати треба на тих, хто мені ці повноваження надасть.

Сподіваюся, це будуть мої земляки дніпропетровці, виборці 27 округу.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь
Captcha verification failed!
оценка пользователя капчи не удалась. пожалуйста свяжитесь с нами!