Міністр екології просуває сланцевий газ, але екологи проти

0
1602

Учора відбулася зустріч Міністра екології та природних ресурсів України Е. Ставицького з громадськими організаціями. У своєму виступі Міністр відзначив, що необхідність такої зустрічі, у першу чергу, пов»язана з тим, що апарат Мінприроди не може знайти порозуміння з власною Громадською радою. Міністр хоче контактів з громадськістю, а їх не має (!!!). Тому, такі зустрічі Міністерство планує проводити раз на квартал, і, так розуміти, що до тих пір, поки Громадська рада при Мінприроди не буде «реформована». Це були прямі натяки на те, що робота ГР не влаштовує Міністра… Але, далі було ще цікавіше.

Почну з підготовки зустрічі. Широкого інформування про цю зустріч не було. Особисто я дізнався про неї, і записався тому, що нам зачитали інформаційний лист на ГР при Держводагентстві, і запропонували записуватись. Потрібно було подати прізвище, назву організації, а також перелік питань, які хочеш задати Міністру. Не певен, що така процедура відбувалася і в ГР при Мінприроди. Зустріч мала відбутися в Оргуському центрі, але її в останній момент її перенесли в актовий зал Мінприроди. Зараз з Оргуського центру неможливо потрапити в приміщення Мінприроди, тому не записані на зустріч потрапити на неї не могли — був список, і пропускали тільки тих, хто записаний. Таким чином, була змога «фільтрувати», хто бере участь в зустрічі. Озвучка в залі була така, що не було чути ні тих, хто задає питання, і навіть не все було чути, що у мікрофон відповідає Міністр. На самому початку нам оголосили (вперше), що тема зустрічі — побутові відходи. Раніше про те, що буде саме ця тема ніхто і ніколи не чув, готувалися зовсім до іншого.

Утім, тема відходів звучала недовго, може хвилин 15, а потім задавалися нормальні питання про держекоекспертизу, територіальні органи Мінприроди, Генплан Києва, сланцевий газ… І тут з»ясувалася істинна ціль зустрічі — Міністру не подобається ГР, бо вона мислить застарілими категоріями, є в опозиції до Мінприроди, не підтримує особисті дії Міністра щодо сланцевого газу, не пускає до свого складу «хороші» громадські організації, є дуже багато заяв від всеукраїнських та регіональних НУО, що їх відмовили у вступі до ГР тощо (!).

Через півгодини Міністр пішов, а замість нього залишились Щукін, Соколов, Томахін і юрист. Фактично, зустріч продовжувалася трохи більше години, але Міністра вже не було. Учасники пробували задавати природоохоронні питання, але врешті усе зводилося до поганої роботи ГР. Потім, коли почалися виступи членів діючої ГР, то представники Мінприроди сказали, що юридично ГР не існує, бо немає Положення про ГР. Нагадую, що це неправда! Положення було розроблене і прийняте вчасно, але воно так і не було затверджене Наказом Мінприроди, як при інших ЦОВВ. У Постанові КМУ No.996 ніде не написано, що Положення розробляє ЦОВВ, а потім воно затверджується ГР, так як би хотілося міністерству.

Квінтесенція зустрічі — ГР має бути реорганізована, ГР не може бути в опозиції до Мінприроди, ГР має бути лояльною до Мінприроди, ГР повинна
мати побільше членів з регіонів, підтримувати ініціативи Міністра, а особливо у питанні сланцевого газу. Потрібно, щоб до ГР увійшло побільше регіональних членів, які б потім їздили по своїх регіонах і розповідали селянам про вигоди і безпечність видобутку сланцевого газу, пропагували ініціативи Мінприроди на місцях.

Було присутніх 53 особи. З членів ГР потрапили З. Міщук, О. Пащенко, І. Сіренко, А. Босак, і ще декілька членів ГР. Потрібно віддати їм належне, бо контрвиступи, скажімо Зоряни Міщук (ВЕГО «МАМА-86») та Адель Босак (УЕА ЗС — Самойленка) викликали оплески. Натомість, у залі була присутня деяка частина «ображених» НУО, які стверджували, що в ГР неможливо вступити. Був один особливо агресивний чоловік, який не захотів представитись, але сказав, що він журналіст, який уже давно знає кожного з нас і давно слідкує за діяльністю… Також, не дуже можливо було зрозуміти С. Бєрзіну, хоча їх організація завжди була членом ГР. Хтось комусь колись не дав якісь там тендери виграти…

Наскільки було зрозуміло із закінчення зустрічі, пан Щукін має від Міністра доручення зайнятися «реформуванням» ГР. Слід відзначити, що
Мінприроди протягом останніх двох місяців вже порушило не одне положення Постанови No.996. І, таке враження, що збирається ще. Тут можна багато писати, але не хочеться. Їхня ціль одна — отримати за будь-яку ціну «одобрямс» ГР на сланцевий газ. Для цього все і всіх допустимо ламати об коліно.
Зустріч продовжувалась трохи більше години.

Відео з зустрічі з Міністром можна завантажити за адресою https://www.ex.ua/view/16360156?r=16358120

З повагою,
В. Мельничук

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь
Captcha verification failed!
оценка пользователя капчи не удалась. пожалуйста свяжитесь с нами!