ГЕС-тур по сплюндрованих Карпатах

0
2060

Раніше я писав про загрозу будівництва у Карпатах великої кількості малих гідроелектростанцій (ГЕС). Початково інвестори заявляли про намір побудувати 570 малих ГЕС у всіх чотирьох областях Карпатського регіону. З них 360 дісталось Закарпаттю. В тому числі планувалось звести високо в горах і великі водосховища

Проте після того, як навесні 2012 року вибухнув громадський рух проти малих ГЕС на гірських річках, поступ інвесторів трохи зменшив оберти. Так, Мінприроди відкликало позитивні висновки державної екологічної експертизи, що дозволяли будівництво на Закарпатті, після чого активісти через суд скасували всю програму розвитку гідроенергетики цієї області, яка власне і передбачала спорудження малих ГЕС.

В сусідній Івано-Франківській області голова облдержадміністрації Михайло Вишиванок окремим розпорядженням призупинив усі будівництва малих ГЕС. І врешті, 21 травня 2012 року питання будівництва малих ГЕС в Карпатах обговорили на окремому засіданні Комітету ВРУ з питань екологічної політики.

Боротьба проти малих ГЕС триває і це лише перші кроки до перемоги.

Втім, не всі люди однаково ставляться до будівництва малих ГЕС. І це стосується не лише розбіжності у баченні проблеми між інвесторами і екологами. Різну думку мають і горяни. Я вирішив розібратись в цьому самостійно і прийняв запрошення активістів відвідати Карпати, а саме крайній південь Верховинського району.

Саме тут знаходиться перша збудована в 2000-х ГЕС і розпочаті всі інші наявні сьогодні будівництва. Ще вирушаючи з Івано-Франківська я зауважив, що їду до найдальшого закутка області. Як виявилось, саме це є одним з найважливіших моментів у задумі будівників малих ГЕС. Проте, до цього повернемось трохи згодом.

Починаю свій ГЕС-тур вже з Верховини, де півроку тому відбувалось народне віче проти ГЕС. Зустрічаю місцевих активістів і, майже не затримуючись, вирушаємо до с. Дземброня.

https://life.pravda.com.ua/society/2012/08/27/110930/

Добавить комментарий