Зелені категорично проти розвитку атомної енергетики в світі

0
1859

Європейський Союз вкрай занепокоєний ситуацією, що сталася в Японії. Міжнародні ЗМІ, з посиланням на компанію TEPCO (Tokyo Electric Power Co.), повідомляють, що сьогодні на четвертому реакторі АЕС «Фукусіма-1» були знову помічені язики полум’я. Вчора на цьому енергоблоці сталися вибух та пожежа, завдяки яким утворилися дві дірки в стіні будівлі енергоблоку розміром 8 метрів кожна. За офіційною інформацією, учорашня пожежа виникла біля басейну витримки відпрацьованого ядерного палива (ВЯП), який в енергоблоках АЕС «Фукусіма-1» розташовано над активною зоною реактора.


Аварії на японських атомних електростанціях викликали широкі дебати у країнах Європейського Союзу. Їх ініціаторами стали перш за все зелені. Представники Європейської Партії Зелених та її членів, європейських національних зелених партій, виступили із наступними заявами.

Даніель Кон-Бендіт, голова фракції зелених в Європарламенті, піддав критиці позицію французького міністра щодо розвитку атомної енергетики в Європі.
«У чому ми переконані, — сказав Кон-Бендіт, — так це у тому, що людина не керує природою, а у атомній енергії нульового ризику немає. Тож, основне питання таке — чи маємо ми право залишити у спадок наступним поколінням світ із атомною енергетикою? Я вважаю, що ні. Від неї треба відмовитися, хоча це буде складно і займе багато часу».

Даніель Кон-Бендіт також запропонував провести у Франції референдум щодо майбутнього атомної енергії.

Павло Хазан, заступник голови Партії Зелених України, виступив із критикою українського уряду, що має стратегічні плани щодо розвитку атомної енергетики в Україні.

«Спостерігаючи за жахливими подіями, що відбуваються в Японії, ми задаємося питанням, а чому ж українці не зробили висновків із трагедії, що сталася в Чорнобилі? — запитав український зелений. — Незважаючи ні на що, уряд нашої держави — як попередній, так і нинішній — продовжує будувати в Україні небезпечну ядерну інфраструктуру, роблячи її заручниками громадян не тільки Європи, але і інших континентів. На печальних прикладах Чорнобиля та «Фукусіми» ми бачимо, що у разі аварії радіоактивне забруднення не може бути локалізовано — воно буде безконтрольно розповсюджуватися в залежності від кліматичних умов».

За даними міжнародних джерел, підвищення рівня радіації у 40 разів в порівнянні з природним фоном зафіксовано вчора в Токіо, а також в префектурі Сайтама. За повідомленням TEPCO, рівень радіації поблизу третього реактора АЕС «Фукусіма-1» в 400 разів перевищив щорічну допустиму норму. На цей час контроль за станом цієї АЕС повністю втрачено, зі станції евакуйована більшість співробітників. 50 осіб, що залишились, при всьому бажанні не зможуть контролювати аварійну ситуацію на чотирьох енергоблоках відразу. Можливо, що через дірки в стіні четвертого блоку відбувається масштабний викид в навколишнє середовище радіоактивних речовин. Можливо, що через відсутність води для охолодження ВЯП відбувається розплавлення палива.

За останні три дні на трьох енергоблоках АЕС «Фукусіма-1» прогриміли вибухи. В наслідок вибуху, що стався 14 березня, на другому енергоблоці було пошкоджено корпус реактора, з якого радіація надходить у навколишнє середовище. Тепер криза торкнулася вже четвертого реактора.

Проводячи паралелі між катастрофами в Чорнобилі та на «Фукусімі», Павло Хазан також відмітив, що технічний рівень японських АЕС та їх інфраструктури, рівень системи безпеки та моніторингу забруднюючих речовин в цій країні, звичайно, не йде ні в яке порівняння з українським. Проте навіть незначна вірогідність техногенної аварії або природних катаклізмів може призвести до неконтрольованих процесі та спричинити планетарні зміни.

«Зараз не лише в Україні, а і у багатьох країнах світу планується будувати нові і нові реактори. Але людство отримало чергове після Чорнобильської катастрофи попередження. Зелені сподіваються, що ця трагедія змінить ставлення до розвитку ядерної енергетики у Китаї, Індії, Італії, Франції, Німеччині, Швеції та США, а також в арабських країнах», – зазначив Павло Хазан.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь
Captcha verification failed!
оценка пользователя капчи не удалась. пожалуйста свяжитесь с нами!