Вітряки з вітрилами

0
2657

Група розробників з Дніпропетровської компанії «Вітронет» переконана, що завдання побудувати гарний вітряк – це завдання побудувати правильний вітряк для конкретного місця та конкретного споживача. Не варто обмежуватися гігантськими машинами та шукати лише місця з потужним вітром. Адже, наші прадіди при слабкому вітрі натягували вітрила на вітряк млина та мололи зерно. Тобто й зі слабким вітром можна досягти потрібного результату, потрібно лише правильно підійти до вирішення проблеми.

Тим більше, що реальні приклади використання вітрильних вітряків уже існують. Саме вітрильний вітряк, на думку розробників з Дніпропетровська, є кроком до енергонезалежності. Аби переконати в цьому інших, вирішили побудувати діючу модель, переконати всіх й її працездатності та побудувати в результаті свій власний екологічний бізнес. Вже скоро мають з’явитися результати випробувань, а також можливість придбати готові вітрогенератори чи їх креслення.

Які ж переваги подібних вітряків?

На території України, та й загалом на території країн СНД, на переважній більшості території та протягом більшості часу дують слабкі вітри. Тому саме на них доречно орієнтуватися при розробці вітрогенераторів, хоча й не варто забувати про систему захисту вітряка від штормового вітру.

Головний конструктор компанії «Вітронет» Вадим Бєляєв в огляді існуючих пропозицій на ринку вітряків зазначає: «Якщо узагальнити проблеми експлуатації вітряків, то їх дві: сильний вітер та слабкий вітер».

Сучасні потужні вітряки з лопатями ефективно працюють лише при сильних вітрах (від 10-12 м/с), тоді як вітрильні вітряки працюють у всьому діапазоні вітрів. Слабкий вітер не може зрушити великі лопаті з місця, оскільки більша частина повітря просто проходить повз лопаті, ніби через сито. У випадку ж вітрильного вітряка, навіть слабкий вітер натикається на перешкоду та виконує корисну роботу. Вже при швидкості вітру 5 м/с, вітряк не може втримати ціла група студентів. Чим сильніший вітер, тим більший обсяг корисної роботи. Тим більше електроенергії виробляється.

Виглядає все дуже ефективно, з нетерпінням чекатимемо на завершення випробувань та їх результати.

Микола Шлапак, Блог про охорошу довкiлля

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь
Captcha verification failed!
оценка пользователя капчи не удалась. пожалуйста свяжитесь с нами!