Приведу цифры из экономики, которые подтверждают, что поднятие экономики надо начинать с с\х.
Статистика январь-февраль 2009
Экспорт с\х – 5,132 млрд $
Импорт с\х – 5,84 млрд $
Отрицательное сальдо -0,708 млрд $
Экспорт давальческого сырья с\х – 5,6 млн. $
Импорт из давальческого сырья – 6,1 млн. $
Отрицательное сальдо – 0,5 млн $
Период январь- март 2009 импортировано 90 тыс тонн мяса. За 2 месяца импортировано из Белоруссии на 14 млн $ в основном сливочное масло.
Получается мы прокормить себя ни в состоянии – тратим валюту на продукты. Нас ждет голод при отсутствии валюты. Это при том, что на Украине одни из лучших черноземов в мире.
Это хорошая ремарка к несостоятельности текущей экономической системы, нацеленной на проедание. Сельское хозяйство состоит из циклов с оборотом в год (от урожая до урожая) и с циклом в несколько лет (животноводство, садоводчество). В Украине сложилась ситуация что цикл «год» — это много для проектов. Цикл в несколько лет это катастрофа. На фоне глобализации текущая экономическая политика сотрет нас в порошок.
Я уже говорил ранее что нас может ждать голод, и это может произойти уже этой осенью/зимой, к этому все идет. Валюты будет мало, на посевную у селян денег особо не было. Инфляция в 22% изъяла значительную часть средств. Девальвация сделала более дорогими компоненты. Вообщем все идет к тому.
Но я бы не выделял бы сельское хозяйство из общей массы бесхозяйственности. Ну если мы шурупы завозим импортные… Т.е. имея металл не можем их достойно произвести. Это самый низ технологической цепочки. Молотки китайские.
А с сельским хозяйством — если там сейчас начать наводить порядок, то заканчивать будет уже следующий президент (в 2015 году который будет избран) . Зачем тем, кому осталось досидеть несколько месяцев, этим заниматься? Наоборот, интересно создать революционную ситуацию и политическими методами обратить гнев народный на псевдовиновных. Кто на бронивичке говорить красивее и громче может — за того народ.
Усе значно гірше. Щасливий, хто не знає. Якщо господарювати, з умом, а не «лаве рубать», тобто зняв сливки, а далі хоч трава не рости, то у рослинництві цикл мінімальний — це ротація (оборот) сівозміни -8-12років. Амортизація техніки — приблизно скільки-ж. Тобто, після усього бардаку і розведення бур’янів кругом, лише приблизно за цей термін можна вивести на приблизно нормальний рівень рослинництво, при повному фінансуванні усіх потреб.
З тваринництвом у нас ще гірше. Тут взагалі з нуля фактично починати треба. З будівництва приміщень ферм і закупівлі маточного поголів’я. Єдине, що так-сяк ще якось — птахівництво. Але воно проблем не вирішує, коли злетить у ціні нафта, а вона злетить, пік видобутку уже пройшов, десь у 30-х роках почнеться вичерпання запасів, скорочення видобутку, а населення Землі буде мільярдів під 8, і мінеральних добрив автоматично не стане. Якщо у нас не буде до цього часу великого стада ВРХ, і не будуть на новій основі побудовані сівозміни, з великою часткою пасовищ і сінокосів, то нам гаплик. Бо міндобрива і паливо (звідси ціна обробітку 1га землі) стануть захмарними. Треба міняти структуру посівних площ, а це за день не робиться. Чого? по-вашому у розвинених країнах дотації ідуть на с\г? Стратегія — до часу «Ч» вони хочуть підійти з великим стадом худоби. Бо її можна перевести на «підніжний корм», на траву, а це скорочення земель, які треба орати, отже — витрачати паливо. Коли буде дуже дороге. І це безкоштовні органічні добрива, а мінеральних просто не буде, бо буде дорого. А на полях, які вистачить коштів орати, слід буде мати максимальну врожайність, бо топливо дороге.
Чого Европа та США дотують так виробництво у тваринництві, що зовсім задурно продають м’ясо? Бо у час «Ч», коли нафта стане задорога, треба буде змінити структуру с\г, і треба буде мати значно розвиненіше тваринництво, ніж це потрібно зараз. І треба буде більше робочих рук. От і дотують, щоб у місто не їхали. У США і Канаді дотують за незасівання площ, за нероботу у гігантських масштабах, аби не зруйнувати господарства і щоб люди не роз’їхались! Бо знають — у майбутньому вони там дуже потрібні будуть. Коли нафта закінчиться. Тайна полішинелю, але це старанно замовчується, з зрозумілих причин , на одну кілокалорію у продуктах зараз витрачається у с\х 10 кілокалорій енергії палива, і хто не приготується до того, що витрачати треба буде максимум 2-3 (і урожайність при цьому впаде відсотків на 30, якщо приготуватись гарно і в 2-3 рази, якщо як у нас), тому лабець, та нація здохне з голоду. США і Європа зуміють перейти, постачальники нафти — отримають від них бартером, країни зовсім нерозвинені, де ще не пройшла 1 «зелена революція» (машинний обробіток землі) — теж само-собою непомітять. Слід чітко розуміти — коли гряне, с\г продукція на світовому ринку продаватись не буде. Взагалі ні за які гроші. Кожна країна сама за себе. Маю величезні сумніви, що хоч у когось будуть надлишки. Що найсмішніше — у нас точно могли-би бути, бо уже писав, чим ми унікальні, і населення у нас скорочується, це добре, але нам лабець, якщо уже зараз негайно не почати працювати.
У цьому році просто доб’ють тваринництво, докуплять по імпорту, як невистачить свого м’яса, але дешева нафта ще дає змогу мати зерно за рахунок грабіжницького руйнування тих самих чорноземів. Тваринництво буде переважно імпорт, але хліб ще не один рік задурно з села виб’ють і по прийнятним цінам «лохторату» продадуть. От коли уже ніяк невигідно буде топливо купувати, от тоді і капець. Так що голод нас ще не чекає поки, так невеличний 3,14cтець…Ріжуть, падли, курку, що несе золоті яйця…