Порошенко і “стабілізєц”

0
999

Сьогодні Петро Порошенко оприлюднив черговий мирний план, який мав би стабілізувати ситуацію в Україні і вирішити проблеми на Сході. Не хотів би розчаровувати пана Президента, але всі його перемир’я та попередні мирні плани не діють. Бойовики не припиняють стріляти, наші хлопці змішені відстрілюватись, а миром і не пахне.

Сьогоднішні дії Президента підтвердили дві речі, в яких я б дуже хотів помилитись, але, мабуть, не судилось.

По-перше: Судячи з усього, Петро Порошенко не ввійде в історію як сильний Президент і Гетьман України. Народ чекає від нього вольових рішень, твердої руки, а натомість отримує нечітке скигління і поведінку типу “ні риба, ні м’ясо”. Не знаю, що доносить до Ваших вух найближче оточення, але я дедалі частіше на вулицях чую фрази: “Ми вибрали не того президента”.

По-друге: Судячи з того, що пропонує Петро Порошенко під виглядом “мирного плану”, Донбас все ж віддадуть Росії, але віддадуть дуже хитро, не відразу, а поступово за три роки. Звісно, зараз пан Президент боїться реакції людей, боїться, що ми запитаємо за що вже котрий місяць воюємо і за що загинуло стільки наших побратимів. А так, пройдуть вибори, Донбас отримає особливий статус, терористам оголосять амністію, забезпечать розвиток і використання російської мови на всіх рівнях, зроблять все для того, щоб остаточно вбити на Донбасі все українське, а тоді через три роки залишиться лише смугу кордону перенести і Донбас дуже органічно впишеться в Росію.

Але, пане Порошенко, є один нюанс. Україна є незалежною, суверенною і цілісною державою з чітко окресленою територією. Такою вона була до Вас і такою є зараз. Ви є всього лиш нашим найманим працівником з контрактом на п’ять років і якщо Ви будете надалі нам такі сюрпризи викидати, то це будуть не лише єдині Ваші п’ять років президентства, Ви ризикуєте і їх до кінця не досидіти. Хто дав Вам право віддавати споконвічні Українські землі нашому ворогові? Український народ у своїй більшості вирішив, що Україна – єдина і цілісна держава, от і працюйте в поті чола над її єдністю і цілісністю, а не домовляйтесь з терористами і не торгуйтесь з @уйлом. Чому ми повинні втрачати нашу територію лише через те, що Ви не в силі прийняти вольове рішення і раз і назавжди вигнати цих кацапських недобитків з нашої землі?

Навіщо було посилати під кулі стільки хлопців, навіщо вся ця боротьба, якщо Ви собі все вже вирішили і про все домовились нагорі?

Для того, щоб перемогти на Сході і навести лад на Донбасі потрібно звільнити насамперед усе це кодло в погонах на чолі з Гелетеєм і на їх місце призначити кількох командирів, які були в боях, а не просто на камери позували. Потрібно створити єдиний командний центр, щоб накази не плутались, не губились і не суперечили один одному. Потрібно належним чином озброїти добровольчі батальйони і дати їм важку техніку. Ці хлопці вміють і хочуть захищати Україну, але йти з автоматами на ворожі танки, це йти на вірну смерть. І не треба боятись, що батальйони підуть зі зброєю на Київ. Якщо будете нормальним Президентом, ніхто нікуди не піде. Потрібно ввести військовий стан в двох областях, щоб наші війська могли отримати всю необхідну зброю і відповідно ефективніше воювати. Ви апелюєте, що в умовах військового стану Україна не зможе розраховувати на допомогу Євросоюзу чи котроїсь з країн, але ж ми всі розуміємо, що ніхто, крім нас самих нас не захистить і не дуже рветься допомагати. Європі глибоко байдуже до наших проблем. І не треба ставити на противагу вибори і військовий стан. Ви – Президент і своїм указом в цій країні можете змінити дуже багато речей.

Не бійтесь взяти на себе відповідальність, не бійтесь Росії, це країна-бутафорія і дуже швидко на Донбасі запанує мирі не потрібно буде ніякого особливого статусу.

Володимир Парасюк

 

Останнім часом я переважно захищаю президента від несправедливих нападок. Але ситуація з законопроектами №№ 5081 та 5082 – це відверте топтання по парламентаризму.

Проекти “про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей” та “про недопущення переслідування та покарання осіб – учасників подій на території Донецької та Луганської областей” зареєстровані лише вчора, а в сьогоднішньому розкладі ВР стоять “для включення до порядку денного і прийняття рішення” (!). Причому на сайті ВР текстів проектів досі (за 5 хв. до початку засідання) немає. Така поведінка всіх, хто вкидає в зал щойно зареєстровані проекти і закликає негайно-просто-зараз прийняти їх (можливо, одразу в цілому?!) – це відверте беззаконня і хамство. Це точнісінько таке ж топтання по парламентаризму, як робив Янукович, протягуючи законопроекти з сьогодні на сьогодні. Тим більше, що йдеться не про якісь дрібниці, а про питання цілісності України і долі мільйонів людей.

Тому, шановні депутати, якщо маєте совість і відповідальність, працюйте за законом і закличте робити це президента і спікера. Демократія – це процедура, і закон чітко визначає, що ВР має робити з законопроектами

1) оприлюднити текст і дати депутатам і громадськості час його проаналізувати

2) включити / чи не включити його до порядку денного

3) розглянути в комітеті ВР і отримати висновок, а також отримати висновки юридичного і науково-експертного управлінь про відповідність проекту правовому полю і його корисність або шкідливість

4) аж тоді розглянути в першому читанні.

5) потім депутатам дається 2 тижні (або мінімум 7 днів, менше – прямо заборонено) на внесення поправок, і аж тоді – голосування в цілому. А якщо вимагають голосування негайно і “з заплющеними очима”, напрошується лише одне пояснення – ці проекти є такими, що, прочитавши їх уважно, за них неможливо голосувати. Чи у когось є інші пояснення такого хамського ставлення до законотворчого процесу?

Останнім часом я переважно захищаю президента від несправедливих нападок. Але ситуація з законопроектами №№ 5081 та 5082 – це відверте топтання по парламентаризму. Проекти “про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей” та “про недопущення переслідування та покарання осіб – учасників подій на території Донецької та Луганської областей” зареєстровані лише вчора, а в сьогоднішньому розкладі ВР стоять “для включення до порядку денного і прийняття рішення” (!). Причому на сайті ВР текстів проектів досі (за 5 хв. до початку засідання) немає. Така поведінка всіх, хто вкидає в зал щойно зареєстровані проекти і закликає негайно-просто-зараз прийняти їх (можливо, одразу в цілому?!) – це відверте беззаконня і хамство. Це точнісінько таке ж топтання по парламентаризму, як робив Янукович, протягуючи законопроекти з сьогодні на сьогодні. Тим більше, що йдеться не про якісь дрібниці, а про питання цілісності України і долі мільйонів людей. Тому, шановні депутати, якщо маєте совість і відповідальність, працюйте за законом і закличте робити це президента і спікера. Демократія – це процедура, і закон чітко визначає, що ВР має робити з законопроектами 1) оприлюднити текст і дати депутатам і громадськості час його проаналізувати 2) включити / чи не включити його до порядку денного 3) розглянути в комітеті ВР і отримати висновок, а також отримати висновки юридичного і науково-експертного управлінь про відповідність проекту правовому полю і його корисність або шкідливість 4) аж тоді розглянути в першому читанні. 5) потім депутатам дається 2 тижні (або мінімум 7 днів, менше – прямо заборонено) на внесення поправок, і аж тоді – голосування в цілому. А якщо вимагають голосування негайно і “з заплющеними очима”, напрошується лише одне пояснення – ці проекти є такими, що, прочитавши їх уважно, за них неможливо голосувати. Чи у когось є інші пояснення такого хамського ставлення до законотворчого процесу?

Добавить комментарий