Американские и европейские политики резко раскритиковали политику Украины

0
1798

В США прошла встреча группы сенаторов-республиканцев с представителями нескольких украинских общественных организаций, в ходе которой американские политики резко раскритиковали политику Украины.

В частности, сенаторы заявили, что Украина стала неуправляемой проблемой для США и Евросоюза. Они объяснили это ростом агрессии и радикальных настроений в стране, а также тем, что альтернативная точка зрения на Украине отвергается.

Отмечается, что украинские власти ведут крайне непродуктивную экономическую политику. По их словам, международные финансовые институты вкладывают в Украину миллиарды долларов, однако ошеломляющая коррупция и непродуктивные расходы на внутриукраинский конфликт на Донбассе сводят усилия международного сообщества на нет. Это также ведет к тому, что ВВП Украины в последние годы планомерно снижается, а украинцы массово уезжают из страны в поисках лучшей жизни.

Україна не має європейського майбутнього з такою владою – експерт центру ECFR

Україна не має європейського майбутнього з нинішнім політичним класом при владі. Більш того, самозбагачення політиків, які прикриваються статусом “проєвропейськості”, лише дискредитує Європейський Cоюз, зменшує його вплив та зриває процес реформ в Україні.

Про це у коментарі, оприлюдненому сайтом аналітичного центру European Council on Foreign Relations, заявив Ґустав Ґрессель, дослідник Європейської програми даного центру, який спеціалізується у питаннях безпеки та оборони.

Ґрессель бачить в Україні ознаки згортання президентом Порошенком “прогресу в царині верховенства права та розподілу державної влади, який вдалося досягнути після Революції Гідності”.

На це, на думку автора, вказує ситуація навколо опозиційного українського політика, колишнього президента Грузії Міхеїла Саакашвілі, тиск на НАБУ, якість новопризначених до Верховного суду суддів, нападки на борців із корупцією та ін.

Загроза переобранню та збереженню влади Порошенком, може бути єдиною мовою, як він розуміє

“Якщо так триватиме, Україна знову стане квазіавторитарною клептократією, в якій кілька очільників держави використовують силу державного апарату для просування власних інтересів”, – пише дослідник ECFR.

Щоб попередити цей сценарій, Ґрессель закликає ЄС вдатись до точкових арештів рахунків корумпованих членів української влади та тих, хто чинить спротив реформам.

“Це надіслало б дуже чіткий сигнал напередодні президентських та парламентських виборів 2019 року – самозвані “проєвропейські” українські еліти не мають підтримки Європи. Більш того, загроза переобранню та збереженню влади Порошенком, може бути єдиною мовою, як він розуміє”, – міркує Ґрессель.

Добавить комментарий