Газ як питання національної безпеки

0
2077

Вчора відбулася знакова прес-конференція у приміщенні НАК “Нафтогаз” за участі Maxim Golosnoy, голови Єлізаветівської сільради Дніпропетровської області.

Мова буде йти про головне – про те, про що не сказали продажні засоби масової дебілізації.

Аналітика по прес-конференції в Нафтогазі за участю голови Єлизаветівської сільради Дніпропетровської області Максима Голосного:

1. Нафтогаз зібрав прес-конференцію з метою підтвердити свої претензії на монополію на роздрібному ринку газу, який зараз практично повністю контролюють облгази, що належать (через кіпрські прокладки) олігархові Фірташу.
2. Чиновники констатували масові зловживання облгазами й газссбутами монопольним становищем:

  • приписування споживачам заборгованості за попередні роки нібито “з метою приведення обсягу спожитого газу до нормальних умов” (до обсягу газу при 200С).
  •   нав’язування газзбутом постачальника газу – облгазу (підприємства з єдиним власником), при підписанні договору про приєднання до мереж (наприклад, для багатоквартирних будинків)
  •   масові приписки (практично тотальні) до рахунків за газ, що виставляють індивідуальним споживачам.

Представники Нафтогазу заявили, що більшість облгазів належить одному кінцевому бенефіціару, проте порадили кожному конкретному споживачеві боротися за свої права за допомогою скарг до Нацкомісії з регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг, замість того, щоби вирішити питання про монопольне становище на ринку збуту газу через Антимонопольний комітет на підставі постанови Кабміну від 18.10.2018 №867.
Постанова містить посилання на закон “Про ринок природного газу”, яким облгазам заборонено купувати газ для потреб населення, державних і комунальних підприємств, а також підприємств теплокомуненерго, що постачають тепло й гарячу воду для населення за спеціальними цінами, у всіх постачальників, окрім Нафтогазу.

3. Жодного прямого звинувачення на адресу Фірташа не пролунало, лише було висловлено бажання відновити контроль над облгазами. Всі дії, які запропонували посадові особи Нафтогазу, пов’язані з тривалими розглядами, в тому числі судовими, на які у кожного конкретного споживача немає ні грошей, ані часу.

4. Керівництво Нафтогазу прагне отримати контроль над роздрібним ринком газу, мотивуючи це тим, що послугу з постачання буде надавати державна збутова компанія, котра на 100% належить Нафтогазу, щоправда, у формі ТОВ зі статутним фондом у 90 млн грн. Вона за фактом є такою ж “прокладкою”, як і облгази, і не має наміру ні на копійку знижувати ціну на газ для споживачів. При цьому дочірня структура Нафтогазу не має розвиненої системи колл-центрів і налагодженого механізму обліку споживання. Хоча директор ТОВ неодноразово підкреслював (на прикладі Кіровоградської області, де Нафтогаз контролює місцевий облгаз), що для споживачів така прокладка краще й “потрібно створити конкуренцію на газовому ринку”. На питання представників облгазів, чим саме вона краще, відповісти не зміг.
5. Голова Єлизаветівської сільради Максим Голосний при підписанні договору на 2016 р відмовився платити за газ без відповіді на головні питання:

  • чий саме газ у трубі? (російський чи ні?) Чи не є плата “прокладці” – облгазу фінансуванням агресора?
  •   хто від імені територіальної громади підписав акт про безоплатну передачу газової мережі у власність (?)/користування/управління облгазу.
  •   яка саме податкова заборгованість у постачальника виникла внаслідок несплати поставок газу Єлизаветівською сільрадою.

Облгаз найняв “тітушок”, які напали на будівлю і спробували облити Максима кислотою і зеленкою, однак утекли, коли їм повідомили, що всі їх дії пишуться на камеру. Перед будинком Голосного було закладено вибуховий пристрій, і він лише дивом не постраждав. Поліція відмовилася відкривати кримінальне провадження за фактом замаху на життя, як і інші правоохоронні органи. Районні та обласні органи місцевого самоврядування стали на бік облгазу.

Проте після двох кіл судового процесу справу повернули на новий розгляд до апеляційного господарського суду Дніпропетровської області, де представники облгазу знову відмовляються відповідати на поставлені судом питання.

6. Максим Голосний – єдиний із присутніх на прес-конференції назвав дії облгазів дестабілізацією політичної обстановки в країні й зажадав негайного скликання засідання РНБО для вирішення цього питання, аж до націоналізації компаній без чітко визначеного кінцевого бенефіціара.

7. Незважаючи на те, що на прес-конференції були присутні представники принаймні 7 телеканалів і велика кількість журналістів і кореспондентів різних ЗМІ, жодної згадки про голову сільради в жодному із телесюжетів або в текстах інформагентств не було, також було прибрано всі згадки про нього з сайту Нафтогазу. За неофіційною інформацією, надійшло пряма вказівка з адміністрації президента “поставити на місце” Голосного, який лізе в “серйозні справи”. Хто він такий, щоби вимагати скликання РНБО?!

8. Фактично, президент і його адміністрація разом із керівництвом Нафтогазу, порушуючи положення законів України про правовий режим воєнного стану і про оборону в умовах режиму воєнного стану, діють в інтересах країни-агресора проти суверенітету, що потрапляє під дії ч.1 ст. 111 КК України “Державна зрада”.

9. Єдиним способом привести до тями президента і його чиновників є прорив інформаційної блокади, створеної навколо однієї з головних проблем національної безпеки.

Друзі, тема надважлива. Ставте лайк і поширюйте це відео. Все буде добре. Єднаймося і переможемо!

Добавить комментарий