В центрі Харкова з’явився бар “Браконьєр”

3
2432

Або харківська міська влада поснула, або здуріла, але виник в центрі міста Харкова один заклад, який не міг би створитися в жодному нормальному місті зі здоровою владою. Уявіть собі, скажімо, кафе «Вбивця» у Парижі, або ресторан «Здирник» у Лондоні. Уявили? Уявіть готель «Гвалтівник» у Києві або гамазин «Крадій» посередині Львова чи кав’ярню «Шахрай» у Відні. Ні, такого не може бути? А у Харкові на центральній вулиці — вулиці Сумській — з’явилося — бар «Браконьєр», поздоровляю земляків з таким «придбанням».

Браконьєрство — то є злочин, який переслідується українським законодавством так само, як і вбивство, здирництво, покража або шахрайство. Покарання за цей злочин передбачено статтями 248 (Незаконне полювання), 249 (Незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом), також за браконьєрські порубки лісів передбачена відповідальність за статтею 246 (Незаконна порубка лісу), а браконьєрський видобуток піску та інших корисних копалин підпадає під дію статті 240 (Порушення правил охорони або використання надр) Кримінального кодексу України.

Щорічно в Україні виявляється близько 15 мільйонів фактів браконьєрства, до 150 тисяч браконьєрів затримуються правоохоронними та природоохоронними органами держави.

Щорічно в Україні незаконно вбивається до 400 тис. мисливських тварин, чим завдається шкода в 50 млн. гривень.

Щорічно в Україні затримується близько 100 тис. порушників Правил рибальства. Причому їх кількість постійно зростає: у 1966 р. в Україні було затримано 15 тис. рибних браконьєрів, у 1975 р. — 30 тис., у 2007 р. — 96,6 тис. Українськими браконьєрами в рік добувається стільки ж риб, скільки усіма риболовецькими промисловими підприємствами країни — близько 200 тис. т.

Щорічно в Україні затримується близько 30 тис. порушників Лісового кодексу — браконьєрів-порубників. Особливо масовим є ялинкове браконьєрство перед Новим роком. За приблизними підрахунками, браконьєри на рік рубають 1,5 млн. ялинок, сосен та ялиць. Щорічно в країні затримується близько 2200 ялинкових браконьєрів, у яких вилучається 7 тис. хвойних дерев, що становить збиток в 200 тис. гривень. Особливий збиток лісові браконьєри завдають лісосмугам.

Кожен сезон (лютий-квітень) в Україні затримується близько 5,5 тис. квіткових браконьєрів, що здійснюють свій незаконний бізнес на зборі та торгівлі червонокнижними ранньоквітучими квітами — підсніжниками, сон-травою, шафранами, білоцвітами, цикламеном Кузнєцова тюльпаном дібровним тощо. За приблизними підрахунками за сезон ними щорічно знищується до 20 млн. квіток, чим завдається шкода в 200 млн. гривень. В найближчі 10 років всі ці рідкісні першоцвіти можуть зникнути. Вже зараз 30% квітів, занесених до Червоної книги України, потрапили туди насамперед з причини браконьєрського збору, що має комерційний характер. У Криму квіткові браконьєри об’єднані в квіткову мафію, що займається збором і збутом першоцвітів до Росії.

Браконьєрство є чинником збідніння української природи, знищення як окремих видів рослин та тварин, так і цілих ландшафтів, окремих природних ділянок (лісів, заплав річок, боліт тощо). Неодноразово озброєні браконьєри вчиняли опір правоохоронцям та співробітникам природоохоронних державних установ, при цьому завдаючи ним смертельних поранень або каліцтв. Наприклад, 10 листопада 2014 року браконьєри вбили на смерть Тараса Охрименка, директора Лубенського лісгоспу (Полтавська область), який проводив рейд з охорони лісових угідь, а мисливствознавця цього ж лісгоспу — тяжко поранили. Неодноразово випадки спротиву браконьєрів відмічалися й на Харківщині, наприклад, 23 січня 2015 року браконьєри скоїли напад на охорону Дворічанського національного парку, щоб визволити свого затриманого поплічника, який вбив козулю; в листопаді 2016 двоє браконьєрів вчинили опір поліції в Куп’янському районі, спричинивши одному з правоохоронців тяжкі тілесні ушкодження, 1 жовтня минулого року біля Покотилівки (Харківський район) браконьєр під час спротиву поліцейському зламав правоохоронцеві руку та вдарив палицею по голові.

Чи не для таких злочинців створили місце зустрічі у центрі Харкова? Чи не такі правопорушення намагаються пропагувати господарі закладу «Браконьєр»? Чи не є зухвалою антисоціальною поведінкою розміщення бару для злочинців у самому серці міста Харків?

3 КОММЕНТАРИИ

  1. ой фу!!! какие слабаки !!! противно смотреть и представить что такие живут на земле! недоразумения божьи

  2. Только слабаки охотятся на безоружных!!! Воистину недоразумения божьи, поохотились бы лучше на вооруженных тварей! Или слабо?

  3. Вочевидь з почуттям гумору в автора є серйозні проблеми: його (тобто почуття гумора) як такого немає. Мене завжди лякали такі “буквальні” люди, бо не зовсім зрозуміло, як вони виживають у сучасному динамічному світі. Олег Перегон, як вам живеться з вашими відхиленнями? Комфортно? PS я підписан як Велосипед, але не сприймайте це буквально – якби я був велосипедом, то не зміг би написати цього комента..

Добавить комментарий